5. Diecézní pouť rodin s otcem biskupem ve Žďáru nad Sázavou

Autor: P. Oldřich Chocholáč <deblin(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 10. 05. 2008

Diecézní pouť rodin a farností ve Žďáru nad Sázavou se bude letos konat již po páté, a to v sobotu 30. srpna 2008 od 9.00 do 16.00 hodin.

Žďár nad Sázavou: Motto letošní Diecézní pouti rodin ve Žďáru nad Sázavou koresponduje s tím, že Svatý otec Benedikt vyhlásil od června 2008 Rok svatého Pavla. Proto i heslo pouti zní „Lámeme jeden chléb, tvoříme jedno tělo.“

Program:

09.00 Příprava na bohoslužbu – úvodní program na pódiu

10.00 Pontifikální mše svatá se svěcením nového oltáře kostela Nanebevzetí Panny Marie - celebruje brněnský biskup Vojtěch Cikrle

12.00 – 15.45 Hra Po stopách sv. Pavla, lukostřelba, výtvarné dílny, program pro mládež, plavba na lodičkách, přednáška P. Vojtěcha Kodeta, O.Carm., program pro seniory, adorace.

13.00 Vystoupení hudební skupiny Hm...

14.30 Divadlení studio „V – O pejskovi a kočičce

16.00 Závěrečná modlitba a požehnání.

Po skončení pouti naváže další program v rámci Klášterní noci.

Po celou dobu programu je možnost prohlídky areálu kláštera, muzeí, zámku a Zelené hory pro rodiny zdarma. Pro maminky s kojenci je k dispozici místnost pro přebalování. K obědu je možné zakoupit si párky. Před zahájením programu a po jeho ukončení bude k dispozici kyvadlová doprava mezi nádražím a areálem zámku.

Další informace: www.crsp.cz