Pěší pouť farnosti 2008

Autor: P. Oldřich Chocholáč <deblin(at)centrum.cz>, Téma: Stalo se, Vydáno dne: 10. 05. 2008

Tak jako vloni i letos se první máj stal příležitostí k pěší pouti našich farností ke kapličce Panny Marie Růžencové do Prosatína.

I přesto, že ráno pořádně zapršelo, většinu poutníku se nenechalo odradit a vyšlo na pěší pouť poněkud rozbahněnou cestou směrem na Prosatín. Vyšli tak postupně poutníci z Deblína, Křoví i Kuřimské Nové Vsi. Společně jsme pak mohli slavit slavnostní mši svatou před prosatínskou kapličkou v 10 hodin, kdy jsme tak společně oslavili Slavnost Nanebevstoupení Páně a zárověň zahájili mariánský měsíc květen. Po mši svaté následovalo společné opékání špekáčků u ohně před místním kulturákem. Díky patří všem poutníkům a především Bohu, že přes chladnější počasí naše pouť nezmokla.Tak na prvního máje zase příští rok.