Zpět na původní článek na webu

Svět očima televizních kamer

Autor: P. Oldřich Chocholáč <deblin(at)centrum.cz>, Téma: Stalo se, Vydáno dne: 26. 05. 2008

V pátek 23. května 2008 k nám při večerní mši svaté promluvil náš vzácný host P. Jozef Kováčik. Po mši svaté ve farním sále deblínské fary následovala přednáška "Svět očima televizních kamer".V zaplněném farním sále jsme tak mohli shlédnout dokument Anjeli z projektu TV LUX Moja misia o slovenských misionářích ve světě. Krátký film nás seznámil s jednou ze slovenských řeholnic, která se v Africe stará především o děti nemocné a umírající na AIDS. Dalším dokumentem byla velmi otevřená výpověď o situaci opuštěných a uprchlých dětí z domova, které bydlí a žebrají v moskevském metru. Skrze objektiv televizních kamer jsme tak mohli nahlédnout na některá bolavá místa tohoto světa a mnohy sokujici osudy lidí. Otče Jozefe, děkujeme.

Své postřehy z tohoto večera, promítnutých dokumetů a setkání s otcem Jozefem můžete napsat do komentáře pod článkem.

 

 

 

Jozef Kováčik pochází z Veľkého Rovného u Žiliny. Na mediální práci ho připravilo studium sociální institucionální komunikace na papežské univerzitě Santa Croce. Od roku 2004 je ředitelem Tiskové kanceláře Konference biskupů Slovenska a v současnoti také mluvčím Konference biskupů Slovenska.

Během svého pobytu v Říme spolupracoval se slovenskou redakcí Vatikánského rozhlasu. Na Slovensku se realizoval ve Slovenské televizi, Slovenském rozhlase a v Katolíckych novinách.

Stranky TV LUX naleznete na  http://video.tvlux.sk

Přednášky P. Jozefa Kováčika z archivu TV LUX

Večerná univerzita
Pohľad do histórie a súčasnosti manipulácie a manipulačných techník v masmédiách. Ich dopad na konkrétne vnímanie pravdy z pohľadu čitateľov, poslucháčov a divákov.

http://www.tvlux.sk/archiv/play/21

Večerná univerzita
Výskum a zneužívanie psychológie človeka v reklame a vo filme s osobitným zameraním na podprahové vnímanie.

http://www.tvlux.sk/archiv/play/22