Ohlášky Velikonoce 2020

Autor: P. Petr Papoušek <farnostdeblin(at)centrum.cz>, Téma: Přehled bohoslužeb, Vydáno dne: 04. 04. 2020

Dnes máme Květnou neděli a vstupujeme do Svatého týdne.

Momentálně se nacházíme v situaci, kdy je z morálního hlediska důležité myslet především na zdraví věřících i všech obyvatel naší země, i na vlastní zdraví, a kdy z důvodů vládního nařízení není dovoleno shromažďování, tedy ani veřejné bohoslužby či tzv. společné svaté zpovědi.

Letos tedy nebudeme prožívat Velikonoce společně v kostele. Budeme ve svých rodinách, ale i tak můžeme prožít Velikonoce duchovně. Záleží jen na nás. Chtěl bych dávat na Farní stránky aspoň kázání.

Ve svatém týdnu bude předsíň kostela otevřena každý den

od 9 do 18 hodin k soukromé modlitbě.

Po dobu trvání restriktivních opatření je dobré, abyste s ohledem na pandemii pokud možno odložili svátost smíření na dobu, až budou opatření zrušena, a prozatím využili možnosti dosáhnout odpuštění hříchů prostřednic­tvím dokonalé lítosti. Papež František mluví v tomto případě o zpovědi touhy.

Vzhledem k tomu, že se jednotliví věřící ocitli v bolestné situaci, kdy není většinou možné přijímat svátostné rozhřešení, existuje stále mimořádná možnost získat odpuštění hříchů, a to i smrtelných, dokona­lou lítostí vycházející z lásky k Bohu milovanému nade všechno, vyjádřenou upřímnou žádostí o odpuštění (takovou, jakou je kajícník v této chvíli schopen projevit) a doprovázenou pevným předsevzetím jít ke svátostné zpovědi, jak­mile to bude možné.

Pokud by někdo potřeboval nutně ke svátosti smíření, jsem vám k dispozici na faře. Je třeba se předem telefonicky objednat na čísle 777 297 616 a domluvit si den a hodinu zpovědi.

Přeji vám všem požehnané Velikonoce! +otec Petr