Ohlášky pro farnosti Deblín, Křoví a Kuřimská Nová Ves

Autor: P. Petr Papoušek <farnostdeblin(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 16. 05. 2020

Ohlášky pro farnosti Deblín, Křoví a Kuřimská Nová Ves

Veřejné bohoslužby jsou možné za dodržení těchto hygienických pravidel:

1) Všichni účastníci bohoslužeb mají roušku.

2) Všichni účastníci si před vstupem do kostela povinně vydesinfikují ruce.

3) V kostele musí lidé dodržovat minimální rozestupy dva metry mezi účastníky bohoslužeb (s výjimkou členů jedné rodiny). Proto je každá druhá lavice zapáskovaná, aby tam nikdo neseděl.

4) Vynechává se žehnání se svěcenou vodou, přinášení obětních darů, pozdravení pokoje a svaté přijímání se podává na ruku.

5) Svátost smíření se uděluje v sakristii většinou po mši svaté.

6) Kostel je po bohoslužbě desinfikován (lavice, kliky). Údržbě a čistotě prostoru je věnována mimořádná péče. Žádám, aby desinfekci kostela dělala služba, která má ten týden (měsíc) úklid kostela nastarost.

Příspěvek do Fondu na podporu kněží brněnské diecéze

Jelikož nebyli dva měsíce nedělní veřejné bohoslužby ani nedělní sbírky proto zveřejňuji číslo účtu, abyste mohli přispět přímo na účet farnosti.

Číslo účtu farnosti Deblín: 189163005/0300

Číslo účtu farnosti Křoví: 188642661/0300

Příspěvek do Fondu na podporu kněží brněnské diecéze pro letošní rok je za farnost Deblín 79.764 Kč a za farnost Křoví 47.460 Kč. Příspěvek se vypočítává podle účastníků bohoslužeb. Každý účastník bohoslužeb by měl do tohoto fondu přispět 480 Kč. Děkuji za každý váš dar. Pán Bůh zaplať!

Sobotní mše svatá s nedělní platností pro seniory v Deblíně

Sobotní mše svatá v Deblíně bude po dobu trvání pandemie večer s nedělní platností a bude určena zvláště pro seniory. V neděli dejte přednost mladým lidem. Ti, kteří jsou v rizikové skupině kvůli věku, nemoci, mají horečku nebo se necítí dobře, raději zůstaňte doma a sledujte mši svatou v televizi. Nadále platí po dobu trvání mimořádných opatření dispens od osobní účasti na nedělní bohoslužbě.