© 2006-2017 Římskokatolická farnost Deblín
Zamyšlení

Postní doba

Budou hledět na toho, kterého probodli.“ Pohleďme s důvěrou na Ježíšův probodnutý bok, z něhož vytryskly „krev a Svatý otec Benedikt XVI.voda“ (Jan 19,34)! Církevní otcové považovali tyto prvky za symboly svátostí křtu a eucharistie. Díky působení Ducha Svatého se nám s křestní vodou otevírá intimita trojiční lásky. Na postní cestě jsme nabádáni, pamětlivi svého křtu, abychom vycházeli ze sebe a v důvěrné odevzdanosti se otevírali milosrdnému Otcovu objetí. Krev, symbol lásky Dobrého Pastýře, nám poukazuje zvláště na eucharistické tajemství: „Eucharistie nás vtahuje do Ježíšova obětního úkonu... jsme zahrnuti do dynamismu jeho sebedarování.“ Prožívejme tedy půst jako ‚eucharistické‘ období, v němž budeme přijímat Ježíšovu lásku a naučíme se ji šířit okolo sebe každým gestem a slovem. Kontemplace „toho, kterého probodli“, nás povede k tomu, abychom otevírali svá srdce ostatním a poznávali rány zasazené důstojnosti lidských bytostí. Vybídne nás zvláště k tomu, abychom bojovali s každou formou pohrdání lidským životem a vykořisťování člověka a ulehčovali dramatům samoty a opuštěnosti mnoha lidí. Ať je půst pro každého křesťana obnovenou zkušeností Boží lásky, kterou nám dal v Kristu; lásky, kterou svým životem máme každý den „dávat dál“ bližnímu, především tomu, kdo nejvíce trpí a je v nouzi. Jen tak budeme moci mít plnou účast na velikonoční radosti. Kéž Panna Maria, Matka krásné lásky, nás vede během této postní cesty k autentickému obrácení ke Kristově lásce. Drazí bratři a sestry, přeji vám plodnou postní pouť a s láskou vám všem posílám zvláštní apoštolské požehnání.

z Poselství papeže Benedikta XVI. k postní době 2007

Autor: J. Sojka | Vydáno dne 25. 02. 2007 | 986 přečtení | Vytisknout článek

11.10.2017: Novokněz
V neděli 29. října bude sloužit mše svaté novokněz P. Ladislav Bublán.

11.10.2017: Víkendovka
Od 20. do 22. října bude víkend pro děti na faře v Deblíně.

11.10.2017: Deblín
V říjnu budou mše svaté na faře.