Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Primice

Vzpomínka pedagožky na Tomáše Koumala

Laudo, laudas, laudare …


Snad každý z nás si někdy vzpomene na svého učitele nebo učitelku. Vždyť do školy jsme chodili všichni … S odstupem času obraz některých pedagogů bledne, jiné si zapamatujeme napořád.


A podobně je tomu i naopak. Někteří studenti či studentky nám, učitelům, zůstávají v mysli, i když možná jejich jména zahalí rouška času.

Jméno Tomáše Koumala jsem ale nezapomněla. Tomáš úspěšně maturoval na tišnovském gymnáziu v roce 2000 a jedním z jeho maturitních předmětů byla i moje milovaná latina. Tomáš si ji zvolil a výsledek odpovídal tomu, že on byl vždy pilný a perfektně připravený student.

A po nějaké době přišel jeho dopis z Teologického konviktu v Litoměřicích, kde se studenti měli připravit na vysokoškolské studium a sjednotit vědomosti v některých předmětech mezi nimiž nechyběla latina. Psali z ní tehdy písemku a on jediný v ní neměl ani jedinou chybu. Byla jsem opravdu potěšena jeho úspěchem, ale především  tím, že se o něj podělil se mnou v onom dopise. Ráda jsem mu odpověděla a přála mu, aby překonal stesk po domově, aby se sžil s novým prostředím a aby se mu studium dařilo i v ostatních disciplínách. A moje přání se splnilo. Tomáš úspěšně absolvoval všechna další studia.

Co mu tedy přát dále?

Aby se svou vitalitou zmáhal životní chaos a nacházel v něm řád, aby mu sloužilo zdraví, aby se potkával jen s dobrými lidmi a aby ho obklopovala přízeň jeho blízkých a prosvětlovala mu život, aby i on mohl být světlem pro ostatní.


Vivat, crescat, floreat!

 
 Marta Nečasová

 Gymnázium TišnovAutor: J. Sojka | Vydáno dne 17. 06. 2007 | 3644 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
09.02.2024: Křížová cesta
Každou neděli je pobožnost křížové cesty v 9.00 v Křoví v 15.00 v Deblíně.

09.02.2024: Pomazání
V neděli. 18. února se bude při mši svaté udělovat svátost nemocných.

26.01.2024: Obnova
16. až 18.února bude postní duchovní obnova v Deblíně.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server