Zahájení adventu 2007

V předvečer 1. neděle adventní v sobotu 1. prosince 2007 jsme ve farním kostele sv. Mikuláše v Deblíně slavnostně požehnali adventní věnec, rozsvítili první svíci a vyslechli krásný adventní koncert.

Zazněli na něm skladby W. A. Mozarta - Agnus Dei,  Kolorovaný chorál,  J. S. Bacha - Jesus bleibet meine Freude, C. Francka - Panis angelicus, J. S. Bacha - preludium a Fuga h - moll, J. S. Bacha - Bist du bei mir,J. K. Kuchaře - fantasia d - moll, G. Papiniho - Slyš Bože můj, A. Vivaldiho - Domine Deus, A. Vivaldiho - concerto in F - dur

Zaplněný farní kostel se tak mohl zaposlouchat do hry na hoboj Ivo Beránka, varhany rozezvučela Barbara Chroboková a především svým zpěvem korunovala Eva Štěrbová z Deblína.

Jistě, kdo přišel v tento první adventní podvečer, nelitoval.

Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 19. 11. 2007 | 1568 přečtení | Vytisknout článek

10.10.2020: Dispenz
Biskup uděluje až do odvolání věřícím v brněnské diecézi dispenz od osobní účasti na nedělní bohoslužbě.

10.10.2020: Pohřeb
Od 22. října u pohřbu je povolena účast 10 osob.

10.10.2020: Mše
Veřejné bohoslužby jsou zrušeny. Individuální duchovní péče je povolena. Budou tedy jen soukromé pro členy jedné rodiny, která si dala na mši svatou intenci.