© 2006-2018 Římskokatolická farnost Deblín
Stalo se

Žehnání vína 2007

Tak jako vloni i letos se na svátek svatého Jana Evangelisty žehnalo a ochutnávalo víno.

Podle prastaré tradice apoštol Jan kdysi požehnal nádobu s otráveným vínem a zbavil tím jed jeho účinku. Žehnání vína v den jeho svátku 27. prosince připomíná tuto událost a zdůrazňuje i přikázání lásky zaznamenané v jeho spisech. Proto se při podávání požehnaného vína  k pití  říká:  "Pij lásku svatého Jana".

Letos bylo před oltářem před slavnostní bohoslužbou k požehnání přichystáno podstatně více lahví vína než v loňském roce. Po mši svaté ve farním kostele jsme se pak sešli na deblínské faře k ochutnávce požehnaných darů. K vínu jsme mohli ochutnat i skvělé uzené z šikovných rukou pana Gelnara, za což mu patří velký dík.
S oslavou svátku svatého apoštola Jana jsme mohli zároveň oslavit i jmeniny našeho pana kostelníka Jana Koudelky.
Mezi naši slavící farní rodinu přijeli i někteří mladí z Doubravníka, se kterými jsme se mohli lépe poznat v létě na Celostátním setkání mládeže v Táboře. Zcela bez problémů zapadli mezi nás a pomohli naplnit nejen farní sál, ale i farní kancelář. Fara se pro tento večer stala opět malou.
Během večera se utvořil a vesela zpival i " Deblínský akademický sbor", tvořený převážně z  akademicky titulovaných hlav.
V radosti a zpěvu jsme tak mohli do pozdnějších hodin oslavit sv. Jana Evangelisty a radovat se z Boží přízně a obdarování, kterého se nám během uplynulého roku tolik v naší farnosti dostalo.
Příští rok na sv. Jana na deblinske faře nashledanou.

Fotografie z žehnání vína ve Fotogalerii ZDE

Co se Vám nejvíce líbilo z farního života v prosinci 2007?

Adventní koncert 1.12. (Počet hlasů: 95)
(18.45 %)

Oslavy sv. Mikuláše (Počet hlasů: 97)
(18.83 %)

Oslavy Vánoc (Počet hlasů: 76)
(14.76 %)

Vánoční varhanní koncert 25.12. (Počet hlasů: 61)
(11.84 %)

Žehnání vína a ochutnávka 27.12. (Počet hlasů: 74)
(14.37 %)

Výstava betlémů na faře (Počet hlasů: 112)
(21.75 %)

Celkem hlasovalo: 515
Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 29. 12. 2007 | 1476 přečtení | Vytisknout článek

22.06.2018: Pouť
V neděli 12. srpna v 11.00 bude poutní mše svatá na Úsuší.

22.06.2018: Pouť
V neděli 29. července v 9.30 bude poutní mše svatá v Křižínkově.

15.06.2018: Oprava
Od 18. června do 10. srpna bude uzavřen kostel v Kuřimské Nové Vsi. Mše svaté jsou ve všední den na faře. Od července v neděli v kulturním domě v Kuřimském Jestřabí.