Stalo se

Přednáška o Kolpingu

V pátek 11. ledna 2008 se uskutečnila přednáška "Život blahoslaveného Adolfa Kolpinga a Kolpingovo dílo v ČR" pana Michaela Kubíka a Ladislava Bárty ze Žďáru nad Sázavou.

I přes nepříznivé počasí se takřka zaplnil farní sál na faře v Deblíně, abychom se mohli něco blíže dozvědět o práci Kolpinga v naší zemi i v zahraničí. Po přehledu života bl. Adolfa Kolpinga, jeho činnosti a kněžském působení v Německu i zahraničí, jsme se seznámili s působením Kolpingova díla v ČR, různými projekty a především dobrovolnickou činností v různých farnostech především na jižní Moravě.

Více o Kolpingově díle je možné zjistit na internetových stránkách www.kolping.cz.

Děkujeme přednášejícím hostům o ochotu podělit se i s námi o životaschopnosti a růstu Kolpinga u nás.

Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 12. 01. 2008 | 1709 přečtení | Vytisknout článek

09.11.2019: Novokněz
V neděli 17. listopadu bude sloužit mše svaté novokněž P. Miroslav Kulifaj. Po mši svaté bude udělovat novokněžské požehnání.

09.11.2019: Pouť
V sobotu 7. prosince bude Farní pouť na první sobotu do Hlubokých Mašůvek. Přihlaste se!

09.11.2019: Donátor
Staňte se donátory své farnosti a přihlaste se na adrese donator.cz.