Stalo se

Přednáška o Kolpingu

V pátek 11. ledna 2008 se uskutečnila přednáška "Život blahoslaveného Adolfa Kolpinga a Kolpingovo dílo v ČR" pana Michaela Kubíka a Ladislava Bárty ze Žďáru nad Sázavou.

I přes nepříznivé počasí se takřka zaplnil farní sál na faře v Deblíně, abychom se mohli něco blíže dozvědět o práci Kolpinga v naší zemi i v zahraničí. Po přehledu života bl. Adolfa Kolpinga, jeho činnosti a kněžském působení v Německu i zahraničí, jsme se seznámili s působením Kolpingova díla v ČR, různými projekty a především dobrovolnickou činností v různých farnostech především na jižní Moravě.

Více o Kolpingově díle je možné zjistit na internetových stránkách www.kolping.cz.

Děkujeme přednášejícím hostům o ochotu podělit se i s námi o životaschopnosti a růstu Kolpinga u nás.

Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 12. 01. 2008 | 1682 přečtení | Vytisknout článek

14.09.2019: Farní den
V neděli 29. září bude od 16.00 Farní den na farní zahradě v Křoví.

14.09.2019: Setkání
Ve čtvrtek 26. září bude od 9.00 do 15.00 diecézní setkání dětí, které letos přistoupili ke svatému přijímání s biskupem Vojtěchem v Brně.

14.09.2019: Sbírka
V neděli 22. září bude sbírka do Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze. Svým darem podpoříte službu kněží a život v naší diecézi.