Stalo se

Přednáška o Kolpingu

V pátek 11. ledna 2008 se uskutečnila přednáška "Život blahoslaveného Adolfa Kolpinga a Kolpingovo dílo v ČR" pana Michaela Kubíka a Ladislava Bárty ze Žďáru nad Sázavou.

I přes nepříznivé počasí se takřka zaplnil farní sál na faře v Deblíně, abychom se mohli něco blíže dozvědět o práci Kolpinga v naší zemi i v zahraničí. Po přehledu života bl. Adolfa Kolpinga, jeho činnosti a kněžském působení v Německu i zahraničí, jsme se seznámili s působením Kolpingova díla v ČR, různými projekty a především dobrovolnickou činností v různých farnostech především na jižní Moravě.

Více o Kolpingově díle je možné zjistit na internetových stránkách www.kolping.cz.

Děkujeme přednášejícím hostům o ochotu podělit se i s námi o životaschopnosti a růstu Kolpinga u nás.

Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 12. 01. 2008 | 1897 přečtení | Vytisknout článek

10.10.2020: Dispenz
Biskup uděluje až do odvolání věřícím v brněnské diecézi dispenz od osobní účasti na nedělní bohoslužbě.

10.10.2020: Pohřeb
Od 22. října u pohřbu je povolena účast 10 osob.

10.10.2020: Mše
Veřejné bohoslužby jsou zrušeny. Individuální duchovní péče je povolena. Budou tedy jen soukromé pro členy jedné rodiny, která si dala na mši svatou intenci.