Stalo se

Proběhla Postní duchovní obnova 2008

V pátek 8. a v sobotu 9. února 2008 jsme prožívali Postní duchovní obnovu vedenou biblistou P. Angelem Scaranem z KTF UK Praha.

V pátek v 18 hodin se zcela zaplnil farní sál, až nestačily všechny židle z celé fary, abychom vyslechli první přednášku otce Angela Scarana na téma "Jak věřit v temnotě". Po ní jsme se sešli ještě ke krátké modlitbě před křížem v kostele.
Sobotu jsme zahájili slavením mše svaté, po které následovala další přednáška na téma "Ježíšův vztah k nemocným" a po přestávce přednáška "Jak nést svůj kříž a projít krizí".
Po obědě jsme se znovu sešli na faře k závěrečné přednášce "Skrze kříž k poměně" vrcholící v kající bohoslužbě v kostele, eucharistickou adorací a příležitosti ke svátosti smíření. Od 17.30 hodin jsme zasedli ke společné večeři na které jsme pobesedovali s otcem Angelem a poděkovali mu za jeho slova, modlitby a svědectví. Sobotní večer jsme zakončili první letošní postní křížovou cestou, při které jsme prošli Deblínem a modlili se za celou naši obec.

Velmi děkuji otci Angelovi za přijetí pozvání a vedení naší letošní Postní duchovní obnovy, nasměrování na Krista i v okamžicích krizí a duchovních temnot.
Dík patří také všem, kteří si i přes krásný "jarní" sobotní den našli čas a přišli se společně modlit a naslouchat.
Bohu díky za všechny milosti, které jsme z Jeho štědrých rukou tento víkend mohli příjmout.

Své postřehy z letošní Postní duchovní obnovy můžete napsat do komentáře pod tento článek, nebo zaslat na e-mail: deblin@centrum.cz

Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 09. 02. 2008 | 2152 přečtení | Vytisknout článek

13.03.2020: Rodina
Připomínám, abychom se vrátili k domácí četbě Písma a ke společným modlitbám v rodinách.

13.03.2020: Růženec
Prosím každého z vás, abychom se spojili každý večer ve 20.00 hodin modlitbou růžence.

13.03.2020: Mše
Od čtvrtka 12. března 2020 od 14.00 hodin se až do odvolání ruší všechny, tedy nejen nedělní bohoslužby.