Stalo se

Pěší pouť farnosti 2008

Tak jako vloni i letos se první máj stal příležitostí k pěší pouti našich farností ke kapličce Panny Marie Růžencové do Prosatína.

I přesto, že ráno pořádně zapršelo, většinu poutníku se nenechalo odradit a vyšlo na pěší pouť poněkud rozbahněnou cestou směrem na Prosatín. Vyšli tak postupně poutníci z Deblína, Křoví i Kuřimské Nové Vsi. Společně jsme pak mohli slavit slavnostní mši svatou před prosatínskou kapličkou v 10 hodin, kdy jsme tak společně oslavili Slavnost Nanebevstoupení Páně a zárověň zahájili mariánský měsíc květen. Po mši svaté následovalo společné opékání špekáčků u ohně před místním kulturákem. Díky patří všem poutníkům a především Bohu, že přes chladnější počasí naše pouť nezmokla.Tak na prvního máje zase příští rok.

Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 10. 05. 2008 | 3756 přečtení | Vytisknout článek

22.10.2021: Kalendář
V sakristii kostela si můžete zakoupit církevní stolní kalendáře na rok 2022 za 70 Kč.

15.10.2021: Donátor
Staňte se donátory své farnosti a přihlaste se na adrese www.donátor.cz.

15.10.2021: Misie
V neděli 24. října bude den modliteb za misie a sbírka na misie.