© 2006-2017 Římskokatolická farnost Deblín
Stalo se

Pěší pouť farnosti 2008

Tak jako vloni i letos se první máj stal příležitostí k pěší pouti našich farností ke kapličce Panny Marie Růžencové do Prosatína.

I přesto, že ráno pořádně zapršelo, většinu poutníku se nenechalo odradit a vyšlo na pěší pouť poněkud rozbahněnou cestou směrem na Prosatín. Vyšli tak postupně poutníci z Deblína, Křoví i Kuřimské Nové Vsi. Společně jsme pak mohli slavit slavnostní mši svatou před prosatínskou kapličkou v 10 hodin, kdy jsme tak společně oslavili Slavnost Nanebevstoupení Páně a zárověň zahájili mariánský měsíc květen. Po mši svaté následovalo společné opékání špekáčků u ohně před místním kulturákem. Díky patří všem poutníkům a především Bohu, že přes chladnější počasí naše pouť nezmokla.Tak na prvního máje zase příští rok.

Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 10. 05. 2008 | 2615 přečtení | Vytisknout článek

11.10.2017: Novokněz
V neděli 29. října bude sloužit mše svaté novokněz P. Ladislav Bublán.

11.10.2017: Víkendovka
Od 20. do 22. října bude víkend pro děti na faře v Deblíně.

11.10.2017: Deblín
V říjnu budou mše svaté na faře.