Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Farní poutní zájezd do Říma - Letnice 2009

Na závěr Roku svatého Pavla, vyhlášeného papežem Benediktem XVI. k 2000 výročí narození tohoto apoštola národů, vypravila se i naše farnost na dlouho plánovanou pouť do Věčného města.
V pátek 29. května se vydalo 49 poutníků z Deblína, Křoví, Kuřimské Nové Vsi a okolí autobusem ČSAD Tišnov na cestu více než 1200 km dlouhou. V sobotu dopoledne jsme společně navštívili malebné městečko Assisi s bazilikou sv. Františka, kde je tento italský národní světec pohřben. Po ubytování v českém poutním domě Velehrad v centru Říma jsme večer prožili společnou modlitbu se Svatým Otcem ve vatikánských zahradách na závěr měsíce května, zasvěceného Panně Marii. Neděle dopoledne patřila bohoslužbě v chrámu sv. Petra ve Vatikánu s oslavou Seslání Ducha svatého – Letnic společně s papežem. Nedělní odpoledne a podvečer jsme strávili prohlídkou římské čtvrti Trastevere s bazilikou Panny Marie, sv. Cecílie - patronky hudby a Tiberského ostrova s památkami na českého světce sv. Vojtěcha. Pondě bylo věnováno prohlídce Vatkánu, bohoslužbě ve vatikánské bazilice, návštěvě Vatikánského muzea se Sixtinskou kaplí a odpoledne putování k největší mariánské bazilice města Říma. V úterý 2. června Itálie slavila svůj státní svátek založení republiky velkolepou vojenskou přehlídkou v centru hlavního města Říma. Odpoledne pak patřilo antickým památkám města. Středu jsme prožívali společně s tisíci poutníků z celého světa na náměstí svatého Petra ve Vatikánu na generální audienci se Svatým Otcem. Na závěr audience promluvil papež Benedikt XVI. i k naší poutní skupině v češtině tato slova: Vítám poutníky z farnosti Deblín! V tomto měsíci červnu prosme Ježíše, který je tichý a pokorný srdcem, aby přetvořil naše srdce podle srdce svého.Všem vám žehnám. Chvála Kristu!“ Středeční odpoledne jsme prožili v české koleji Nepomucenum a prohlídkou papežské Lateránské baziliky a titulární baziliky pražského kardinála Miloslava Vlka - baziliky Svatého Kříže Jeruzalémského. Čtvrteč dopoledne patřilo pouti na místa spojená se smrtí apoštola Pavla – kostelíka Tre Fontane a baziliky svatého Pavla za hradbami s jeho hrobem.Odpoledne bylo spestřeno vyjížďkou na koupání v moři do krásného letoviska Nettuno s kostelem italské mučednice začátku 20 století sv. Marie Goretti a americkým vojenským hřbitovem. Pátek už pro nás znamenal rozloučení s městem Římem, kratičkou zastávku cestou domů v nádherné bazilice města Orvieto s památkou na eucharistický zázrak a noční procházku po památkách kolébky renesance – města Florencie.

Aktuální informace o dění ve farnosti a fotografie z našeho putování do Říma můžete nalézt na internetových stránkách farnosti www.farnostdeblin.cz.

Vás všechny zároveň srdečně zvu k zapojení do života naší farnosti.

P. Oldřich Chocholáč

(článek do Deblínského zpravodaje - červenec 2009)


Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 01. 08. 2009 | 1742 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
10.10.2020: Dispenz
Biskup uděluje až do odvolání věřícím v brněnské diecézi dispenz od osobní účasti na nedělní bohoslužbě.

10.10.2020: Pohřeb
Od 22. října u pohřbu je povolena účast 10 osob.

10.10.2020: Mše
Veřejné bohoslužby jsou zrušeny. Individuální duchovní péče je povolena. Budou tedy jen soukromé pro členy jedné rodiny, která si dala na mši svatou intenci.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server