Sbírka Svatopetrský haléř

Drazí bratři a sestry, příští týden, v neděli 1. března, se uskuteční každoroční sbírka nazvaná „Svatopetrský haléř“. V roce 2008 se při ní v České republice vybralo více než 12 milionů korun. Za tuto štědrost vám patří dík nejen od Svatého otce, ale i od nás, biskupů.

Prostředky získané v rámci sbírky „Svatopetrský haléř“ jsou určeny k tomu, aby Svatý otec mohl jménem celé církve přispět ke zmírnění následků neštěstí, pomoci obětem válečných konfliktů, živelných katastrof, uprchlíkům a dalším lidem v nouzi. Svůj dar věnujeme s vědomím křehkosti naší vlastní existence a s přáním preventivně poskytnout pomoc těm, kteří ji budou potřebovat.

Svatý otec v děkovném dopise velmi ocenil toto gesto účasti na jeho pastoračním úsilí a všem dárcům uděluje apoštolské požehnání.

Vaši čeští a moravští biskupové

Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 21. 02. 2009 | 1419 přečtení | Vytisknout článek

09.11.2019: Pouť
V pátek 6. prosince v 17.00 bude poutní mše svatá v Deblíně.

09.11.2019: Pouť
V sobotu 7. prosince bude Farní pouť na první sobotu do Hlubokých Mašůvek. Přihlaste se!

09.11.2019: Donátor
Staňte se donátory své farnosti a přihlaste se na adrese donator.cz.