Sbírka Svatopetrský haléř

Drazí bratři a sestry, příští týden, v neděli 1. března, se uskuteční každoroční sbírka nazvaná „Svatopetrský haléř“. V roce 2008 se při ní v České republice vybralo více než 12 milionů korun. Za tuto štědrost vám patří dík nejen od Svatého otce, ale i od nás, biskupů.

Prostředky získané v rámci sbírky „Svatopetrský haléř“ jsou určeny k tomu, aby Svatý otec mohl jménem celé církve přispět ke zmírnění následků neštěstí, pomoci obětem válečných konfliktů, živelných katastrof, uprchlíkům a dalším lidem v nouzi. Svůj dar věnujeme s vědomím křehkosti naší vlastní existence a s přáním preventivně poskytnout pomoc těm, kteří ji budou potřebovat.

Svatý otec v děkovném dopise velmi ocenil toto gesto účasti na jeho pastoračním úsilí a všem dárcům uděluje apoštolské požehnání.

Vaši čeští a moravští biskupové

Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 21. 02. 2009 | 1396 přečtení | Vytisknout článek

14.09.2019: Farní den
V neděli 29. září bude od 14.00 Farní den na farní zahradě v Křoví.

14.09.2019: Setkání
Ve čtvrtek 26. září bude od 9.00 do 15.00 diecézní setkání dětí, které letos přistoupili ke svatému přijímání s biskupem Vojtěchem v Brně.

14.09.2019: Sbírka
V neděli 22. září bude sbírka do Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze. Svým darem podpoříte službu kněží a život v naší diecézi.