Televizní přenos z návštěvy papeže Benedikta XVI. v ČR

TV Noe logo

Návštěvu papeže Benedikta XVI. v České republice bude přenášet Česká televize na programech ČT1, ČT2 a ČT24. Papežovu návštěvu bude vysílat také křesťanská satelitní televize TV NOE, která od čtvrtka 24. září odpoledne do pondělí 28. září by měla být dostupná také v pozemním digitálním vysílání  DVB-T.

Bližší informace k vysílání Tv NOE v DVB-T

během papežské návštěvy naleznete na tomto odkazu:

TV Noe logo

Program TV NOE během papežské návštěvy v tomto odkazu:

Návštěva Benedikta XVI. v přenosech České televize

Sobota 26. září

Papež v České republice, 11.00 hodin, ČT 24

Papež v České republice, 13.10 hodin, ČT 24

Papež v České republice, 14.10 hodin, ČT 24

Papež v České republice, 15.10 hodin, ČT 24

Papež v České republice, 16.10 hodin, ČT 24

Nešpory s papežem Benediktem XVI., 18.00 hodin, ČT 2 a ČT 24
Setkání s řeholníky, duchovními a členy církevních hnutí v chrámu sv. Víta v Praze.
První den oficiální návštěvy papeže Benedikta XVI. v České republice skončí podvečerním setkáním s členy církevních hnutí, kněžími, řeholníky a řeholnicemi v pražské svatovítské katedrále. V rámci klasické liturgie nešpor osloví papež nejen přítomné duchovní osobnosti, ale prostřednictvím televizních kamer také všechny, kteří se stanou diváky této výjimečné události.

Papež v České republice, 19.15 hodin, ČT 24

Neděle 27. září

Papež v České republice, 8.30 hodin, ČT 24

Přímý přenos slavnostní bohoslužby na letišti v Brně-Tuřanech, 9.50 hodin, ČT 1 a ČT 24
Na bohoslužbě budou přítomni přední představitelé církevního a politického života a desetitisíce věřících. Bude to poprvé v historii, kdy papež zavítá na území města Brna. Česká televize připravila také z této slavnosti přímý přenos, který bude trvat přibližně dvě a půl hodiny. Režie Jakub Nosek.

Papež v České republice, 12.20 hodin, ČT 24

Papež v České republice, 14.10 hodin, ČT 24

Papež v České republice, 15.10 hodin, ČT 24

Papež v České republice, 16.10 hodin, ČT 24

Papež v České republice, 17.10 hodin, ČT 24

Pondělí 28. září

Zastavení papeže Benedikta XVI. v bazilice sv. Václava, 8.45 hodin, ČT2
Návštěva místa mučednické smrti svatého Václava je mimořádnou událostí. Poté co Benedikt XVI. na závěr požehná shromážděným kněžím seniorům, přesune se z centra Staré Boleslavi v papamobilu jako výjimečný celebrant mše svaté na Proboštskou louku, k již shromážděným desetitisícům poutníků, kteří dorazili na Národní svatováclavskou pouť.

Přímý přenos slavnostní bohoslužby z Proboštské louky ve Staré Boleslavi, 9.15 hodin, ČT 2
Byla to právě Národní svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi, které nakonec podřídil Svatý otec termín své třídenní návštěvy České republiky. Pro atmosféru slavnostní bohoslužby v den slavnosti sv. Václava a státního svátku ČR bude Benedikt XVI. ráno přítomen v bazilice sv. Václava, kde uctí památku národního patrona a mučedníka. 400. výročí Palladia dozní symbolicky právě v přítomnosti papeže, který se pokloní v bazilice také tomuto mariánskému reliéfu, ochrannému štítu naší země. Komentují J. Regner a P. Havlíček.

(převzato z http://www.navstevapapeze.cz/clanky/Navsteva-Benedikta-XVI-v-prenosech-Ceske-televize.html)

Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 21. 09. 2009 | 1494 přečtení | Vytisknout článek

10.10.2020: Dispenz
Biskup uděluje až do odvolání věřícím v brněnské diecézi dispenz od osobní účasti na nedělní bohoslužbě.

10.10.2020: Pohřeb
Od 22. října u pohřbu je povolena účast 10 osob.

10.10.2020: Mše
Veřejné bohoslužby jsou zrušeny. Individuální duchovní péče je povolena. Budou tedy jen soukromé pro členy jedné rodiny, která si dala na mši svatou intenci.