Farnost Deblín v Katolickém týdeníku

V Katolickém týdeníku 49/2009 na titulní černobílé straně byl zveřejněn článek "Adventní věnec si připravili sami", kde se zmiňuje výroba adventních věnců v rámci farní dílny v Deblíně:

Když se minulou sobotu rozzářila na jasném nebi první hvězda, začala podle dávného zvyku i v naší vlasti adventní doba. Řada farností se na ni také letos připravila společnou tvorbou rodinných adventních věnců.

Mezi prvními se k jejich výrobě sešly už v pátek odpoledne děti v obci Deblín nedaleko Tišnova. Ve vstupní hale fary byly připraveny stoly s chvojím a přírodními ozdobami, které shromáždily maminky Jana Klusáková a Markéta Weiglová. Obě také chystají výstavu betlémů a připravují i vánoční besídku. „Pátky v naší farnosti patří dětem. Po setkání na faře vždy následuje mše svatá, kde mají i ti nejmenší důležitou roli,“ vysvětluje správce farnosti P. Oldřich Chocholáč. A zatímco ze sousedního sálu zaznívají tóny sborové zkoušky, děti postupně dotvářejí svá dílka. Ty menší s pomocí maminek, sedmiletý Filip si ale na věnec troufl sám – i ozdoby v podobě neloupaných burských oříšků nalepených na stuhách si vymyslel a přinesl. „Jen ty svíčky mi tam bude muset dát maminka, nějak mi to nedrží,“ připustil malý umělec.

Celý článek naleznete na internetové adrese:

Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 08. 01. 2010 | 2073 přečtení | Vytisknout článek

23.03.2024: Žehnání
V neděli 31. března po mši svaté je žehnání Velikočních pokrmů.

23.03.2024: Svatoslav
Ve středu 27. března od 16.30 do 17.00 zpověď ve Svatoslavi.