Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Pouť do Santiaga de Compostela

V pátek 10. září 2010 v 19 hodin na faře v Deblíně
zveme na povídání Jarka Sojky
o letošní prázdninové poutní cestě ke hrobu apoštola sv. Jakuba
do španělského Santiaga de Compostela


O poutní cestě informovalo také radio Proglas ve svém vysílání a na svých internetových stránkách.

P. Josef Havelka: do Santiaga jdeme s modlitbou v srdci
Datum vložení: 23. 7. 2010, 10:41
Autor: HaK

Mezi poutníky, kteří chtějí nedělní svátek svatého Jakuba prožít u apoštolova hrobu ve španělském Santiagu de Compostela, je i skupinka olomouckých bohoslovců - Zdeněk Drštka, Václav Hejč a Jaroslav Sojka, kteří se na cestu vydali společně s brněnským knězem Josefem Havelkou. Spojili jsme se s nimi telefonicky asi 30 kilometrů před cílem. Jaké byly jejich pocity?

„Putujeme každý den přibližně 20 až 30 kilometrů (…) Jde se nám zatím dobře, i když někdy bojujeme s únavou, s horkem. (…) Taky bývá problém sehnat nocleh, ubytovny pro všechny nestačí,“ svěřil se jeden z poutníků, bohoslovec Zdeněk Drštka a dodal (audio MP3)dodal, že svatojakubská cesta se před vrcholem sezóny plní poutníky. „Přicházejí po desítkách, ba dokonce po stovkách. Je jich tu čím dál tím více, nejvíc se jich přidalo asi na stém až sto dvanáctém kilometru, protože ten, kdo chce obdržet potvrzení, že dorazil do Santiaga a vykonal pouť, musí prokázat, že šel posledních sto kilometrů pěšky.“ To ovšem není jediný důvod, proč je trasa neobvykle plná. Letošní jubilejní ročník je totiž takzvaně svatojakubský a poutníci si ho připomínají pokaždé, když svátek svatého Jakuba připadne na neděli.

„Nejdeme jenom turistickým způsobem, ale jdeme s modlitbou v srdci a se závažím na zádech, určitou obětí. A každý den, který zde prožíváme, obětujeme za některou skupinu lidí v naší zemi. Dnešní den připadá na nemocné a trpící,“ uvedl pater Havelka (audio MP3)pater Havelka. Připomněl také duchovní zážitek, který každá pouť přináší. Pro něj osobně je podle jeho slov především čtverým setkáním: s Bohem, se sebou samým, bližními a přírodou.

Bohoslovci společně s paterem Josefem Havelkou by do baziliky v Santiagu de Compostela měli dorazit v neděli. „Alespoň doufáme, že se nám to podaří. Věříme, že i vy na nás budete vzpomínat a vyprošovat, abychom pouť zdárně dokončili,“ uzavřel Zdeněk Drštka.

(http://www.proglas.cz/detail-clanku/p-josef-havelka-do-santiaga-jdeme-s-modlitbou-v-srdci.html)


Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 24. 07. 2010 | 1619 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
26.05.2023: Přijímání
V neděli 11. června v 9.30 přijme poprvé Pána Ježíše 7 dětí v Křoví.

26.05.2023: Přijímání
V neděli 4. června v 11.00 přijme poprvé Pána Ježíše 5 dětí v Deblíně.

19.05.2023: Noc kostelů
V pátek 2. června bude od 18.00 do 22.00 Noc kostelů ve Svatoslavi.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server