© 2006-2018 Římskokatolická farnost Deblín
Farní rada

Co je Farní rada a k jakému účelu byla zřízena?

Farní rada je volený orgán, který má být poradním a pracovním orgánem faráře. Záměrem zřízení Farních rad je snaha zapojit laickou veřejnost do dění ve farnosti a odlehčit faráři v těch pracovních povinnostech, které mohou vykonávat laici.

Jak by měla vypadat činnost Farní rady?

Míra aktivit Farní rady je dána dvěma faktory. Prvý představuje ochotu členů se angažovat, pracovat v týmu a společně hledat nejlepší řešení, prostě vzít věc za svou. Druhý představuje ochotu faráře spolupracovat s Farní radou. Ptát se na její názor věci, které je třeba řešit a brát vážně její připomnínky, prostě nechat si do toho mluvit. Myslím, že od míry, do jaké se rozvine tato spolupráce, bude záviset i úspěch činnosti Farní rady.

Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 19. 01. 2013 | 745 přečtení | Vytisknout článek

16.02.2018: Postní duchovní obnova
V sobotu 24. února je Postní duchovní obnova v Deblíně.

16.02.2018: Misie
Ve středu 21. února v 18.30 bude setkání před misiemi na obci v Křoví.

10.02.2018: Křížová cesta
Každou neděli je pobožnost křížové cesty v Křoví v 9.15 a v Deblíně v 15.00.