© 2006-2018 Římskokatolická farnost Deblín
Farní rada

Co je Farní rada a k jakému účelu byla zřízena?

Farní rada je volený orgán, který má být poradním a pracovním orgánem faráře. Záměrem zřízení Farních rad je snaha zapojit laickou veřejnost do dění ve farnosti a odlehčit faráři v těch pracovních povinnostech, které mohou vykonávat laici.

Jak by měla vypadat činnost Farní rady?

Míra aktivit Farní rady je dána dvěma faktory. Prvý představuje ochotu členů se angažovat, pracovat v týmu a společně hledat nejlepší řešení, prostě vzít věc za svou. Druhý představuje ochotu faráře spolupracovat s Farní radou. Ptát se na její názor věci, které je třeba řešit a brát vážně její připomnínky, prostě nechat si do toho mluvit. Myslím, že od míry, do jaké se rozvine tato spolupráce, bude záviset i úspěch činnosti Farní rady.

Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 19. 01. 2013 | 795 přečtení | Vytisknout článek

27.09.2018: Dětská mše svatá a spolčo rodin
Mše svatá zvláště pro děti s představením dětí bude 14. 10. v 9.30 v Křoví. V 15.30 bude společenství rodin na faře v Deblíně.

27.09.2018: Hody
V neděli 7. října bude mše svatá na poděkování za úrodu a hody v Křoví.

14.09.2018: Pouť
V neděli 7. října v 11.00 bude poutní mše svatá na Prosatíně.