Farní rada

Co je Farní rada a k jakému účelu byla zřízena?

Farní rada je volený orgán, který má být poradním a pracovním orgánem faráře. Záměrem zřízení Farních rad je snaha zapojit laickou veřejnost do dění ve farnosti a odlehčit faráři v těch pracovních povinnostech, které mohou vykonávat laici.

Jak by měla vypadat činnost Farní rady?

Míra aktivit Farní rady je dána dvěma faktory. Prvý představuje ochotu členů se angažovat, pracovat v týmu a společně hledat nejlepší řešení, prostě vzít věc za svou. Druhý představuje ochotu faráře spolupracovat s Farní radou. Ptát se na její názor věci, které je třeba řešit a brát vážně její připomnínky, prostě nechat si do toho mluvit. Myslím, že od míry, do jaké se rozvine tato spolupráce, bude záviset i úspěch činnosti Farní rady.

Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 19. 01. 2013 | 960 přečtení | Vytisknout článek

11.10.2019: Donátor
Staňte se donátory své farnosti a přihlaste se na adrese donator.cz.

11.10.2019: Misie
V neděli 20. října bude Den modliteb za misie a sbírka na misie.

11.10.2019: Víkendovka
Od 19. do 20. října bude víkendovka pro děti ve škole v Deblíně.