Setkání s farníky

Za otcem Petrem Papouškem, do podhůří Vysočiny,                                        aneb zážitek pro ducha i všechny smysly.

Studenou, ale zážitky napěchovanou první březnovou sobotu prožili farníci, kteří využili nabídky místní jednoty Orla a vydali se navštívit dlouholetého místního faráře P. Petra Papouška. Druhým rokem působí ve farnosti Deblín, nedaleko Tišnova, k níž náleží řada dalších menších obcí. A právě Deblín byl cílem naší cesty.

Předtím jsme ale smysly potěšili exkurzí v pivovaru Černá Hora, návštěvou cisterciáckého kláštera Porta Coeli v Předklášteří u Tišnova zase pohladili ducha, a zlatým hřebem bylo setkání s otcem Petrem v kostele ve Křoví a v Deblíně.

Při mši svaté zpívala schola Boží děcka a rovněž zazněla píseň Cyrila Veverky Pavlovický kostelíček. Deblínští farníci nás ohromili pohoštěním a srdečným přijetím, ani se nám z útulné fary nechtělo odjíždět. Za bezchybnou organizaci patří dík Petru Mikulicovi, Martinu Prokešovi a vlastně všem, kteří se výletu zúčastnili.

Mgr. Pavla Míchalová

Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 07. 03. 2013 | 929 přečtení | Vytisknout článek

16.01.2021: Sbírka
Do 24. ledna bude Tříkrálová pokladnička v kostele v Deblíně. Můžete přispět.

02.01.2021: Covid
Od 1. 1. 2021 bude sloužena mše svatá jen pro rodinu, která má intenci. Veřejné bohoslužby jsou zrušeny do odvolání.

02.01.2021: Přijímání
Po každé mši svaté se podává svaté přijímání:
Deblín v 8.45
Křoví v 10.30