Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Pouť do Francie - Lurdy, La SaletteNabídka jedenáctidenního poutního zájezdu do Francie

Program akce:  

 1.      den - neděle 29.9.:

Odjezd z Deblína cca ve 14 h. Noční přejezd Německem a Švýcarskem do Francie.

2.      den - pondělí 30.9.:

Ráno příjezd do Francie, kde jižně od města Grenoblu navštívíme v Savojských Alpách poutní místo La Selette. Mše, ubytování.

3.      den - úterý 1.10.:

Po snídani se vydáme na jih, kde navštívíme kaňon Ard?che, který se řadí mezi nejpůsobivější kaňony Francie. Od skalního oblouku Pont d´ Arc projedeme po panoramatické cestě nad kaňonem s překrásnými vyhlídkami, procházka. Návštěvu místního vinařství absolvujeme ve vyhlášené vinařské oblasti Chateauneuf du Pape, ochutnávka. Po stopách římské správy, církevních památek ale i malíře Van Gogha se vydáme ve městě Arles. Ubytování.

4.      dne - středa 2.10.:

Prohlídka zřícenin středověkého skalního města Les Baux-de-Provence, možnost návštěvy bauxitového lomu s multimediální show. Období, kdy papež přesídlil na krátko z Říma, si připomeneme v Papežském paláci v Avignonu. Prohlídka monumentálního římského akvaduktu Pont du Gard. Románské památky v Nîmes. Zpět na ubytování do Arles.

5.      den - čtvrtek 3.10.:

Po cestě k Pyrenejím se zastavíme v Narbonne, kde si prohlédneme gotickou katedrálu. Ubytujeme se v jednom z nejvýznamnějších poutních míst v Lurdech. Mše, večerní průvod.

6.      den - pátek 4.10.:

Celý den strávíme v Lurdech. Ubytování.

7.      den - sobota 5.10.:

Brzy ráno mše u jeskyně. Na okraji Toulouse se nabízí prohlídka zcela unikátního muzea kosmonautiky a vesmíru. Odpoledne navštívíme městské tržiště, seznámíme se strhujícími církevními stavbami, např. největší románskou bazilikou de St-Sernin, uvidíme honosnou budovu radnice a nábřeží řeky Garonne s mostem Pont Neuf. Navečer se zastavíme v opevněném městě Katarů - Carcassonne. Ubytování.

8.      den - neděle 6.10.:

Budeme směřovat do oblasti močálů a vodních ramen delty Rhôny - Camargue. Jedinečně zachované opevněné město Aigues-Mortes sloužilo jako výchozí přístav na křížové výpravy. Z jeho hradeb zažijeme strhující výhled na město, saliny a Camargue. Pravým srdcem oblasti je však kouzelné městečko St-Maries-de-la-mer. Během plavby do delty Rhôny můžeme pozorovat volně žijící růžové plameňáky, koně a černé býky. Největší atrakcí jsou však nekonečné písčité pláže, které nám poslouží k příjemné relaxaci u moře. Povinnou návštěvou je opevněný kostel se sochou černé Madony. Mše. Ubytování u Marseille.

9.      den - pondělí 7.10.:

Ráno si krátce prohlédneme pulsující přístavní město Marseille. Městečko St. Tropez proslavil král francouzských komiků Louis de Funés v sérii svých úspěšných komedií. Skutečné St. Tropez však představuje především přístav luxusních jachet plavících se pod nejrůznějšími světovými vlajkami a luxusní vily na soukromých pozemcích, které můžete spatřit při vyhlídkové jízdě lodí. Port Grimaud - Francouzské Benátky - byly vybudovány na uměle nasypaných molech a nabízej možnost projížďky na vlastnoručně řízených lodičkách a také kopání v kouzelné zátoce s písčitými plážemi. Prohlédneme si město filmových hvězd a festivalů - Cannes. Najdeme zde otisky dlaní známých herců na dlažbě kolem Festivalového paláce i proslulé schody s červeným kobercem, na kterých stála nejedna slavná celebrita filmového plátna. Královna Azurového pobřeží a zároveň jedno z nejstarších luxusních lázeňských středisek Nice. Ubytování.

10. dne - úterý 8.10.:

Prohlídka starého města Nice. Monacké knížectví, kde strávíme čas až do večerního odjezdu. Mše. Oceánografické muzeum, novobyzantská katedrála a knížectví palác, světově proslulé casino, dráha závodu Formule 1 nebo přístav s obřím molem v Monte Carlu. Večer se vydáme na cestu do ČR.

11. dne - středa 9.10.:

Příjezd do Deblína v ranních hodinách.

 

 

 

Cena zájezdu:

 

Počet platících osob

34

36

38

40

42

44

46

Cena v Kč/os.

12 250,-

11 880,-

11 550,-

11 250,-

10 980,-

10 750,-

10 550,-

 

 

Cena zahrnuje:

-         dopravu luxusním autobusem (TV/DVD, WC, klimatizace, nápojový servis) včetně všech povinných silničních poplatků, vjezdů do měst a parkovného

-         8x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením

-         8x snídaně

-         služby kvalifikovaného průvodce

-         povinné připojištění proti úpadku a insolvenci CK

Kdo má zájem o tuto poznávácí pouť ať se přihlásí v sakristii

nebo na faře do 10. května 2013 a zaplatí 5.000 Kč zálohu.

 

 


Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 04. 04. 2013 | 2783 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
20.02.2021: Půst
Každou neděli je pobožnost křížové cesty v Křoví v 9.00 a v Deblíně v 15.00.

16.01.2021: Půst
Postní duchovní obnova letos nebude. Svátost nemocných bude po velikonocích.

02.01.2021: Covid
Od 1. 1. 2021 bude sloužena mše svatá jen pro rodinu, která má intenci. Veřejné bohoslužby jsou zrušeny do odvolání.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server