Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Pouť do Francie - Lurdy, La SaletteNabídka jedenáctidenního poutního zájezdu do Francie

Program akce:  

 1.      den - neděle 29.9.:

Odjezd z Deblína cca ve 14 h. Noční přejezd Německem a Švýcarskem do Francie.

2.      den - pondělí 30.9.:

Ráno příjezd do Francie, kde jižně od města Grenoblu navštívíme v Savojských Alpách poutní místo La Selette. Mše, ubytování.

3.      den - úterý 1.10.:

Po snídani se vydáme na jih, kde navštívíme kaňon Ard?che, který se řadí mezi nejpůsobivější kaňony Francie. Od skalního oblouku Pont d´ Arc projedeme po panoramatické cestě nad kaňonem s překrásnými vyhlídkami, procházka. Návštěvu místního vinařství absolvujeme ve vyhlášené vinařské oblasti Chateauneuf du Pape, ochutnávka. Po stopách římské správy, církevních památek ale i malíře Van Gogha se vydáme ve městě Arles. Ubytování.

4.      dne - středa 2.10.:

Prohlídka zřícenin středověkého skalního města Les Baux-de-Provence, možnost návštěvy bauxitového lomu s multimediální show. Období, kdy papež přesídlil na krátko z Říma, si připomeneme v Papežském paláci v Avignonu. Prohlídka monumentálního římského akvaduktu Pont du Gard. Románské památky v Nîmes. Zpět na ubytování do Arles.

5.      den - čtvrtek 3.10.:

Po cestě k Pyrenejím se zastavíme v Narbonne, kde si prohlédneme gotickou katedrálu. Ubytujeme se v jednom z nejvýznamnějších poutních míst v Lurdech. Mše, večerní průvod.

6.      den - pátek 4.10.:

Celý den strávíme v Lurdech. Ubytování.

7.      den - sobota 5.10.:

Brzy ráno mše u jeskyně. Na okraji Toulouse se nabízí prohlídka zcela unikátního muzea kosmonautiky a vesmíru. Odpoledne navštívíme městské tržiště, seznámíme se strhujícími církevními stavbami, např. největší románskou bazilikou de St-Sernin, uvidíme honosnou budovu radnice a nábřeží řeky Garonne s mostem Pont Neuf. Navečer se zastavíme v opevněném městě Katarů - Carcassonne. Ubytování.

8.      den - neděle 6.10.:

Budeme směřovat do oblasti močálů a vodních ramen delty Rhôny - Camargue. Jedinečně zachované opevněné město Aigues-Mortes sloužilo jako výchozí přístav na křížové výpravy. Z jeho hradeb zažijeme strhující výhled na město, saliny a Camargue. Pravým srdcem oblasti je však kouzelné městečko St-Maries-de-la-mer. Během plavby do delty Rhôny můžeme pozorovat volně žijící růžové plameňáky, koně a černé býky. Největší atrakcí jsou však nekonečné písčité pláže, které nám poslouží k příjemné relaxaci u moře. Povinnou návštěvou je opevněný kostel se sochou černé Madony. Mše. Ubytování u Marseille.

9.      den - pondělí 7.10.:

Ráno si krátce prohlédneme pulsující přístavní město Marseille. Městečko St. Tropez proslavil král francouzských komiků Louis de Funés v sérii svých úspěšných komedií. Skutečné St. Tropez však představuje především přístav luxusních jachet plavících se pod nejrůznějšími světovými vlajkami a luxusní vily na soukromých pozemcích, které můžete spatřit při vyhlídkové jízdě lodí. Port Grimaud - Francouzské Benátky - byly vybudovány na uměle nasypaných molech a nabízej možnost projížďky na vlastnoručně řízených lodičkách a také kopání v kouzelné zátoce s písčitými plážemi. Prohlédneme si město filmových hvězd a festivalů - Cannes. Najdeme zde otisky dlaní známých herců na dlažbě kolem Festivalového paláce i proslulé schody s červeným kobercem, na kterých stála nejedna slavná celebrita filmového plátna. Královna Azurového pobřeží a zároveň jedno z nejstarších luxusních lázeňských středisek Nice. Ubytování.

10. dne - úterý 8.10.:

Prohlídka starého města Nice. Monacké knížectví, kde strávíme čas až do večerního odjezdu. Mše. Oceánografické muzeum, novobyzantská katedrála a knížectví palác, světově proslulé casino, dráha závodu Formule 1 nebo přístav s obřím molem v Monte Carlu. Večer se vydáme na cestu do ČR.

11. dne - středa 9.10.:

Příjezd do Deblína v ranních hodinách.

 

 

 

Cena zájezdu:

 

Počet platících osob

34

36

38

40

42

44

46

Cena v Kč/os.

12 250,-

11 880,-

11 550,-

11 250,-

10 980,-

10 750,-

10 550,-

 

 

Cena zahrnuje:

-         dopravu luxusním autobusem (TV/DVD, WC, klimatizace, nápojový servis) včetně všech povinných silničních poplatků, vjezdů do měst a parkovného

-         8x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením

-         8x snídaně

-         služby kvalifikovaného průvodce

-         povinné připojištění proti úpadku a insolvenci CK

Kdo má zájem o tuto poznávácí pouť ať se přihlásí v sakristii

nebo na faře do 10. května 2013 a zaplatí 5.000 Kč zálohu.

 

 


Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 04. 04. 2013 | 3157 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
22.09.2022: Pouť
Ve čvtrtek 13. října v 18.00 bude pouť Nový Jeruzalém v Křoví.

22.09.2022: Biřmování

Pokud máte zájem, od října začne na faře v Deblíně příprava na svátost biřmování. Tato svátost je nutná k tomu, abych mohl být kmotr u křtu.

Rok narození 2008 a starší se mohou přihlásit u svého faráře do 15. 10. 2022.


22.09.2022: Pouť

V neděli 2. října v 11.00 bude poutní mše svatá k Panně Marii na Prosatíně.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server