Jak prožít letošní Advent

Námět k prožití letošního adventu aneb adventní hra

Víte, děti, jak se jmenuje současný papež? Ano, František. A ten napsal pro nás katolíky na celém světě knihu jménem Lumen fidei, česky to znamená SVĚTLO VÍRY. A hned na jejím začátku papež píše, že víra je vlastně světlo, které jsme dostali od Ježíše. Pán Ježíš sám je tím světlem, protože řekl:  Já jsem přišel na svět jako světlo, aby žádný, kdo ve mne uvěří, nezůstal v temnotě.

Pán Ježíš tedy chce přijít také do našich temnot a prozářit je svou přítomností. Co myslíte, že jsou ty temnoty? Naše hříchy, těžkosti, bolesti, nejistoty, špatné vztahy. Ale Pán Ježíš chce prozářit nejen nás, ale přeje si, abychom se i my stali světlem pro druhé ? máme toto světlo šířit okolo sebe. Tzn. přinášet víru, dobro, lásku a radost! A aby se nám to v letošním adventu dařilo, připravili jsme pro vás děti, ale třeba i pro dospělé, kteří se k nám mohou v duchu připojit, následující adventní hru:

Vidíte před sebou plátno s obrázky, které vždy něco symbolizují:

1.      Betlém:  v něm je narozený Ježíš. Světlo, které máme přinášet, ale kam konkrétně? To nám symbolizují domy.

2.      Domečky: jsou to naše domovy. Pán Ježíš chce v adventu přijít do našich domovů, rodin a my ho tam máme nést.

3.     Všechny domy tvoří obec. Městys Deblín nebo i okolní vesnice, které patří do naší deblínské farnosti. Naše farnost se má vlastně stát takovým velkým Betlémem.

4.     Tmavá plocha: označuje temnoty, naše hříchy, těžkosti, problémy, které ale postupně změníme ve světlo!

5.      Na tmavou plochu budeme během každé adventní neděle přilepovat hvězdičky, aby se obloha rozzářila Kristovým světlem. Hvězdy budou znamenat dobré skutky, např. modlitbu, dobré slovo, pomoc, návštěvu nemocného nebo osamělého, uznání vlastní chyby, omluvu, odpuštění, ochotu se rozdělit, překonat lenost, pečlivé plnění povinností ve škole, doma, atd. Prostě vše, co přináší do našeho života světlo.

Jak to bude probíhat? Každou adventní neděli dostanete po mši svaté hvězdičku a kartičku.

a)     Hvězdičku umístíme hned na oblohu. Bude totiž znamením naší ochoty (předsevzetí) o něco se v následujícím týdnu snažit.

b)      Abychom přes týden nezapomněli, dostaneme i kartičku, do které si hned každý napíše své konkrétní předsevzetí na celý týden, a další neděli tuto kartičku přineseme do kostela a přede mší svatou ji vložíme do ošatky pod oltářem!

Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 30. 11. 2013 | 1578 přečtení | Vytisknout článek

23.03.2024: Žehnání
V neděli 31. března po mši svaté je žehnání Velikočních pokrmů.

23.03.2024: Svatoslav
Ve středu 27. března od 16.30 do 17.00 zpověď ve Svatoslavi.