Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Příprava na primiciKněžské svěcení

Jak víte, blíží se kněžské svěcení a primiční mše svatá Jaroslava Sojky. Kněžské svěcení bude v sobotu 28. 6. 2014 v 9.00 v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Pokud bude zájem, pojedeme z Deblína společně autobusem. Prosíme případné zájemce, aby se nahlásili v sakristii, a to nejpozději do 8. června.

 

Primice  

Primiční mše svatá bude sloužena v neděli 6. července 2014 v 15.00. Modlitba svatého růžence začne již v 14.15. Stejně jako primice otce Tomáše Koumala bude i tato probíhat v areálu základní školy, mše svatá bude sloužena na školním hřišti. Stejně jako před 7 lety budeme tedy potřebovat mnoho ochotných lidí, kteří přiloží ruku k dílu. Na primici otce Tomáše se aktivně zapojilo téměř 100 lidí a právě díky Vám, kteří jste pomohli, se primiční mše svatá stala slavností, na niž Deblín ani okolní farnosti jistě nezapomenou. Prosíme i nyní každého z Vás o pomoc, úkolů je dost. Mnozí z Vás se již aktivně zapojili anebo přispěli do sbírek, za což moc děkujeme. A prosíme další, kteří by byli ochotni pomoci, aby se co nejdřívě přihlásili u Petra Sojky nebo Marie Rybičkové. Kontakt:

Petr Sojka

mobil: 604 675 589

e-mail: sojpe@atlas.cz

 

Marie Rybičková

mobil: 731 625 783

e-mail: rybickova.marie@gmail.com

 

 

O Primiciantovi

Narodil jsem se 1. září 1982 a 10. října toho roku jsem byl pokřtěn v kostele sv. Mikuláše v Deblíně. V šesti letech jsem začal ministrovat a tato služba mi pomáhala vytrvat v obdobích, kdy moje víra nebyla příliš pevná. Nakonec jsem u oltáře zůstal až do dospělosti. Moji osobnost formovali rodiče, prarodiče i čtyři mladší sourozenci. Nejdůležitější vzdělání jsem obdržel v mateřské škole a na nižším stupni základní školy, které jsem navštěvoval v Deblíně. Poté jsem byl přijat na gymnázium v Tišnově a po maturitě jsem nastoupil na Vysoké učení technické v Brně. Studoval jsem elektrotechniku, především telekomunikační sítě. Nikdy jsem nebyl dobrým studentem, což se projevilo ročním prodloužením studia. V průběhu závěrečného ročníku jsem měl více času na uvažování a rozpoznal jsem povolání ke kněžství, což mě trochu zaskočilo. Fakultu elektrotechniky jsem absolvoval v červnu 2007 a pár dní nato slavil svoji primiční mši svatou můj soused a kamarád P. Tomáš Koumal. Po prázdninách jsem nastoupil k přípravě k duchovnímu povolání v Olomouci, kde jsem byl formován v kněžském semináři a vzděláván na Cyrilometodějské teologické fakultě. S Boží pomocí jsem studia vloni zdárně dokončil a 13. července 2013 mě otec biskup Vojtěch vysvětil na jáhna a poslal na roční jáhenskou praxi ve Žďáru nad Sázavou v basilice Nanebevzetí Panny Marie a v Herálci pod Žákovou horou.
Nyní se raduji a žasnu, jak si mě Bůh vedl, abych se přes svou nehodnost stal jeho knězem. Bohu díky a díky i Vám všem, kteří jste mě vychovávali, povzbuzovali, vedli, jakkoliv mě podporovali a pomáhali mi. Pán Bůh zaplať.

Jaroslav Sojka

JS-Olomouc

 


Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 30. 05. 2014 | 1644 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
16.07.2022: Pouť
V neděli 4. září v 9.30 bude poutní mše svatá v Katově.

16.07.2022: Pouť
V neděli 14. srpna v 11.00 bude poutní mše svatá na Úsuší.

16.07.2022: Pouť
V neděli 31. července v 9.30 bude poutní mše svatá v Křižínkově.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server