Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Slovo otce biskupa Vojtěcha ke sbírce na církevní školstvíSlovo otce biskupa Vojtěcha ke sbírce na církevní školství

 

Milé sestry a bratři,

na neděli 14. září 2014 vyhlašuji sbírku na podporu církevního školství. V naší diecézi máme sedmnáct katolických škol a školských zařízení různých typů.Od nového školního roku v Brně navíc zahajuje provoz Křesťanská pedagogicko-psychologická poradna.

Církevní školy mají své velké přednosti, kvůli kterým je rodiče vyhledávají a s důvěrou svěřují své děti do jejich péče. Poskytují možnost stovkám žáků seznámit se s křesťanstvím, a zprostředkují setkání s církví, které je pro ně často překvapivě jiné, než nabízí obvyklý mediální obraz o církvi. Katolické školy v naší diecézi nabízejí nejen možnost vzdělávání na vysoké úrovni, ale také vstřícnou atmosféru a snahu vychovávat žáky s důrazem na křesťanské principy a předávání morálních hodnot, bez nichž by naše společnost nemohla fungovat. To jsou aspekty, které se od církve očekávají a které také chceme naplňovat. Církevní školy jsou financovány dotacemi z ministerstva školství, ale tyto dotace bohužel nepokrývají veškeré jejich potřeby.  Navíc jste jistě v poslední době zaznamenali snahu některých politiků výrazně snížit financování církevních škol z prostředků státního rozpočtu.

Podporu církevního školství však můžete vyjádřit nejen finančním příspěvkem, ale také pomocí při propagaci církevních škol ve Vašem okolí. A především modlitbou, aby se církevním školám dařilo naplňovat v dnešní společnosti své jedinečné poslání.

Děkuji Vám všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomůžete, a děkuji těm z Vás, kteří přispěli do sbírky na církevní školství v roce 2012, výnos činil 2.027.000 Kč. 

 

V modlitbě provází a žehná

 

Váš biskup Vojtěch

 

 

 


Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 04. 09. 2014 | 1525 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
26.05.2023: Přijímání
V neděli 11. června v 9.30 přijme poprvé Pána Ježíše 7 dětí v Křoví.

26.05.2023: Přijímání
V neděli 4. června v 11.00 přijme poprvé Pána Ježíše 5 dětí v Deblíně.

19.05.2023: Noc kostelů
V pátek 2. června bude od 18.00 do 22.00 Noc kostelů ve Svatoslavi.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server