Pozvání biskupů na Národní eucharistický kongres

a výzva k modlitbám za Synodu o rodině

Milovaní bratři a sestry v Kristu,

Eucharistie je zdrojem a vrcholem života Kristovy Církve, tedy i křesťanského života každého z nás. K posílení tohoto vědomí jsme na letošní rok vyhlásili první Národní eucharistický kongres v novodobých dějinách naší země. Jeho mottem je ?Eucharistie ? smlouva nová a věčná?. Nyní se na Vás obracíme se srdečným pozváním na sobotu 17. října, kdy kongres vyvrcholí společnou mší svatou v 10:30 hodin v Brně na náměstí Svobody a následným průvodem s Eucharistií.

Hlavním cílem eucharistických kongresů je veřejně vyznat a především posílit a prohloubit lásku věřících ke mši svaté i k ostatním pobožnostem, které jsou s Nejsvětější svátostí oltářní spojeny a vycházejí z ní. Po měsících modliteb v ro­dinách, farních, diecézních a řeholních společenstvích se všichni shromáždíme, abychom uctili a vyznali skutečnost, že Eucharistie je skutečně přítomnou, živou Kristovou velikonoční obětí, obětní smlouvou slavenou v Církvi denně až do konce časů. Z Boží vůle se Nejsvětější svátost stává znamením jednoty, poutem lásky Boha k člověku, duchovní hostinou a výsostným Božím darem, jímž zdarma sytíme svou duši pro věčný život.

Proto je toto dnešní pozvání určeno všem věřícím, rodinám, duchovním, řehol­ním komunitám a hnutím a všem dalším společenstvím. Chceme Vás vybídnout k osobní účasti a zároveň povzbudit ke společné cestě úcty k Eucharistii, k ještě hlubšímu vnímání Církve jako tajemného Těla Kristova (srov. KKC 789), které se z Eucharistie rodí. Podrobnosti o Národním eucharistickém kongresu a jeho dopro­vodném programu najdete na internetových stránkách www.nek2015.cz. Srdečně také děkujeme všem, kdo se na přípravách kongresu podílejí a kdo na tento účel přispěli v celonárodní sbírce o slavnosti Těla a Krve Páně.

S letošním podzimem je spojena ještě jedna důležitá událost ? Svatý otec František svolal na říjen do Říma Synodu o rodině na téma Povolání a poslání ro­diny v Církvi a současném světě. Toto setkání je velmi sledované a mnozí si kla­dou otázku, nakolik ovlivní některé důrazy Církve v jejím učení o rodině. Ve shodě se Svatým otcem Františkem Vás chceme především vyzvat k modlitbě za tuto sy­nodu. Modleme se společně za dary Ducha Svatého pro papeže i všechny synodní otce, aby závěry Synody na přímluvu Svaté Rodiny beze zbytku odpovídaly Boží vůli a jeho úmyslu s člověkem.

Srdečně Vám za to děkujeme a společně všem žehnáme.

V Kristu a Marii

Vaši čeští a moravští biskupové

Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 11. 09. 2015 | 743 přečtení | Vytisknout článek

17.04.2021: Dispenz
Stále platí dispenz od osobní účasti na nedělní bohoslužbě.

17.04.2021: Přijímání
Po každé mši svaté se podává svaté přijímání:
Deblín v 8.45
Křoví v 10.30
KNV v 12.00

17.04.2021: Covid
Od 1. 1. 2021 je sloužena mše svatá jen pro rodinu, která má intenci. Veřejné bohoslužby jsou zrušeny do odvolání.