Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Jaká byla podzimní víkendovka?Víkendovka na faře v Kuřimské Nové Vsi (13. a 15. 11. 2015)

Víkendovka začala v pátek 13. listopadu. Příjezd byl okolo šesté hodiny. Když jsme přijeli, bylo na faře málo dětí, tak jsme se navečeřeli a zahráli si deskové hry. Zanedlouho přijeli i ostatní a my se pustili do seznamování. Nejprve jsme řekli svoje jméno, potom co máme rádi a odkud pocházíme. Nakonec nás pan farář rozdělil do skupinek na Svatí a Nebe a my si zahráli naši první seznamovací a zároveň skupinovou hru s názvem Deka. Cílem bylo vykřiknout jméno našeho protivníka. Ve hře zvítězila skupinka Nebe. Pak jsme ještě hráli na upíra a chytání flašky, kde zvítězila naopak skupinka Svatí. Po hrách následoval film o Mojžíšovi a stezka odvahy, která vedla do sklepa. Cílem bylo projít chodbou a dát se po schodech dolů po svíčkách a dostat se až na konec sklepa, kde čekal pan farář se sklenicí, ve které byl poklad. Cestou se strašilo. Po stezce následovala večerní modlitba a šlo se spát.

Další den jsme vstávali až v osm. Nasnídali jsme se a vyhlásili hru Strážný anděl. Zahráli si další hry například Čokoláda, ve které se přitom snědla celá čokoláda. Po hrách bylo batikování triček a pak byl výborný oběd, na který jsme měli špagety. Po chvíli odpočinku jsme vyrazili na výlet do Velké Bíteše. Cestou jsme hráli Kolíčky a Molekuly. Navštívili jsme kostel a vylezli na jeho věž, kde nám pan farář P. Bohumil Poláček pověděl mnoho zajímavého o kostele a zdejších zvonech. Poté nás pozval na faru, kde jsme se ohřáli a dostali čaj s lázeňskými oplatky. Následně jsme se rozloučili a vyšli na autobus. Cestou jsme se stavili do cukrárny a na zastávce si zahráli Rybičky a rybáři. Autobus nás odvezl na faru, kde jsme se občerstvili a podívali na film o svatém Mikuláši. Také jsme shlédli fotky z minulých víkendovek a fotky z 1. sv. přijímání v Křoví. Pak nás čekal poklad, u kterého jsme museli vyluštit křížovku, abychom zjistili, kde se poklad nachází. Po dlouhém hledání, byl poklad spravedlivě rozdělen. Navečeřeli jsme se a zjistili, že k nám přijel Vojta Švanda a přivezl s sebou kytaru, na kterou nám hrál různé písničky, a taky písničky o nás, u kterých jsme se všichni smáli. Nakonec jsme se pomodlili a vyhlásili Anděla strážného. Po modlitbě nás pan farář P. Petr Papoušek už musel opustit. Nás čekala diskotéka a večerka. Holky si povídali dlouho do noci a měli ze dne mnoho pestrých zážitků.

Ráno jsme vstávali zase až kolem osmé. Po ranní hygieně a rozcvičce byla snídaně a modlitba. Pak byl nácvik písní na mši svatou. Děti nakreslili obrázky Pána Ježíše a kostela, které byli vystaveny u obětního stolu. Rodiče si děti po mši svaté vyzvedli. Žádné nám nezbylo, tak jsme také už mohli odjet domů. Víkendovka byla super a těšíme se na další.

P.s. Můžete se podívat ve fotogalerii na fotky z víkendovky.

Bera Nečesalová, pomocná vedoucí

 


Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 03. 05. 2016 | 1443 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
09.02.2024: Křížová cesta
Každou neděli je pobožnost křížové cesty v 9.00 v Křoví v 15.00 v Deblíně.

09.02.2024: Pomazání
V neděli. 18. února se bude při mši svaté udělovat svátost nemocných.

26.01.2024: Obnova
16. až 18.února bude postní duchovní obnova v Deblíně.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server