Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Lidové misie - událost, příležitost, setkáníLidové misie: událost, příležitost, setkání

Naše obce Křoví, Křižínkov a Katov čeká na začátku března událost mimořádného historického významu. Proběhnou zde tzv. lidové misie, které nabídnou bohatý duchovní program určený nejen pro běžné návštěvníky kostelů, ale pro všechny, kdo zde žijí.

Lidové misie bývaly v naší zemi pravidelně od 17. století až do roku 1950. Jejich tradice byla obnovena po pádu komunistického režimu. Přestože se misie ve farnostech opakovaly zpravidla po pěti až patnácti letech, moc pamětníků už nežije. Naposledy byli lidové misie v roce 1950 v Kuřimské Nové Vsi. Tato významná tradice se k nám tedy vrací skoro po sedmdesáti letech.

Lidové misie jsou příležitostí pro všechny.  Jsou prostorem pro objevení nebo znovunalezení zdroje síly pro život, která vychází z víry. Jsou duchovní obnovou, která má pomoci narovnat pokřivené vztahy, uzdravit životní zranění, znovu najít nebo prohloubit radost. Misie jsou s nadsázkou řečeno ozdravné lázně pro naše duše.

Lidové misie v našich obcích proběhnou v termínu 4. až 10. března 2018 pod vedením kněží ze společenství FATYM z Vranova nad Dyjí. Hlavní program nabídne každý den mše svaté, promluvy hostujících kněží, od poloviny týdne pak také prostor pro osobní soukromý rozhovor s knězem.  Pro děti se připravuje velká hra Hon za klíčem pokladu i bohoslužby s kytarovým doprovodem. Samozřejmostí bude celodenně otevřený kostel pro modlitbu. Protože misie vybízejí také k vypořádání se s minulostí, bude součástí programu i kající procesí směřující na krásné místo u kříže Na obůrce v Křoví.  Výraznou památkou na misie se stane nový misijní kříž u vchodu na hřbitov v Křoví, který se už tesá, a jenž bude instalován v sobotu na konci misijního týdne.  Program bude probíhat v Křoví a Katově, podrobnosti najdete v misijním zpravodaji roznášeném dva týdny před začátkem misií.

S misionáři se bude možné setkat už před samotným začátkem misií v pondělí 26. Února. Tento den odpoledne projdou všechny tři obce kněží, aby nás všechny osobně pozdravili, pozvali na program a  v případě zájmu i požehnali našim příbytkům. Těsně před začátkem roznesou do všech domů děti tradiční misijní koláčky.

Věřím, že misie vstoupí pozitivně do životů nás všech a každého z nás originálně osloví. Věřím, že k nám prostřednictvím misií ke každému promluví Ten, který je pravda, cesta a život. Bůh, kterého někteří z nás oslovují jinde a jinak než pravidelní návštěvníci kostela, který je ale cílem, smyslem, silou  a naplněním životů všech, kdo ho hledají.

Mgr. Petr Papoušek, farář

 

 

 


Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 14. 01. 2018 | 1455 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
09.02.2024: Křížová cesta
Každou neděli je pobožnost křížové cesty v 9.00 v Křoví v 15.00 v Deblíně.

09.02.2024: Pomazání
V neděli. 18. února se bude při mši svaté udělovat svátost nemocných.

26.01.2024: Obnova
16. až 18.února bude postní duchovní obnova v Deblíně.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server