Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Misijní hra při lidových misiích v Křoví



V neděli 4. března odstartovaly lidové misie v Křoví a v Kuřimské Nové Vsi dvěma Cestami za pokladem pro děti.

Ve farnosti Křoví začal pro děti hon za klíči k pokladu ve 14 hodin. Na startu dostal každý soutěžící průkaz misionáře s vyobrazením 7 farností, ve kterých misie probíhají. V průběhu misií má každý z nich možnost si také vysloužit misijní kříž.
Po nalezení pokladu pokračoval program pro děti v hasičárně, kde se uskutečnilo tvořivé skládání z papíru. Dle návodu si mohly vyrobit barevné kytičky, desátky anebo roztomilé vrtulky.
Poté je slečna katechetka z misijního týmu naučila misijní písničku.
Následovala promluva misijního kazatele, jáhna Ladislava Kince, na téma misijního motta "To světlo ve tmě svítí a tma je nepohltila" (Jan 1,5). Zeptal se dětí: Co myslíte, že je tím světlem? Bystré děti odtušily, že jde o Pána Ježíše. Přesto jim to dal trochu více zakusit vyprávěním názorného podobenství o vysvobozeném dítěti z hořícího domu: Z plamenů domu se ozýval křik. Nikdo neměl odvahu se tam jít podívat. Až jeden muž na sebe vylil kýbl vody a vylezl do okna, odkud ten křik vycházel. A tam našel malého Honzíka. Zachránil ho a pak zmizel. Uběhla nějaká doba a řešilo se, co bude s Honzíkem. Rodiče mu zemřeli a babička uhořela v tom domě. Rokovali tedy mezi sebou učitel, lékař a bankéř - kdo z nich si ho vezme k sobě. Učitel nabízel, že ho naučí všemu, co umí. Lékař že z něj udělá lékaře. A bankéř, že s ním to Honzík vyhraje bude mít i dědictví. A kdo z nich Honzíka dostal? Nikdo. Protože se tam objevil muž, který o sobě řekl: Nejsem lékař ani učitel, ani nevlastním žádnou banku. Ale mám zde na rukách tyto jizvy. A odhalil svá popálená předloktí. Všichni poznali, že je to ten muž, který Honzíka vysvobodil od smrti a Honzíka si ze všech nejvíce zaslouží. A tak je to i s Pánem Ježíšem, který pro nás zemřel a proto je On to světlo. Na závěr všem jáhen udělil požehnání.


Ve farnosti Kuřimská Nová Ves proběhla misijní hra Cesta za pokladem v 15 hodin.


Děkujeme všem dobrodincům, kteří se zasloužili na organizaci misijní hry.


Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 09. 03. 2018 | 531 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
20.02.2021: Půst
Každou neděli je pobožnost křížové cesty v Křoví v 9.00 a v Deblíně v 15.00.

16.01.2021: Půst
Postní duchovní obnova letos nebude. Svátost nemocných bude po velikonocích.

02.01.2021: Covid
Od 1. 1. 2021 bude sloužena mše svatá jen pro rodinu, která má intenci. Veřejné bohoslužby jsou zrušeny do odvolání.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server