Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Misijní hra při lidových misiích v KřovíV neděli 4. března odstartovaly lidové misie v Křoví a v Kuřimské Nové Vsi dvěma Cestami za pokladem pro děti.

Ve farnosti Křoví začal pro děti hon za klíči k pokladu ve 14 hodin. Na startu dostal každý soutěžící průkaz misionáře s vyobrazením 7 farností, ve kterých misie probíhají. V průběhu misií má každý z nich možnost si také vysloužit misijní kříž.
Po nalezení pokladu pokračoval program pro děti v hasičárně, kde se uskutečnilo tvořivé skládání z papíru. Dle návodu si mohly vyrobit barevné kytičky, desátky anebo roztomilé vrtulky.
Poté je slečna katechetka z misijního týmu naučila misijní písničku.
Následovala promluva misijního kazatele, jáhna Ladislava Kince, na téma misijního motta "To světlo ve tmě svítí a tma je nepohltila" (Jan 1,5). Zeptal se dětí: Co myslíte, že je tím světlem? Bystré děti odtušily, že jde o Pána Ježíše. Přesto jim to dal trochu více zakusit vyprávěním názorného podobenství o vysvobozeném dítěti z hořícího domu: Z plamenů domu se ozýval křik. Nikdo neměl odvahu se tam jít podívat. Až jeden muž na sebe vylil kýbl vody a vylezl do okna, odkud ten křik vycházel. A tam našel malého Honzíka. Zachránil ho a pak zmizel. Uběhla nějaká doba a řešilo se, co bude s Honzíkem. Rodiče mu zemřeli a babička uhořela v tom domě. Rokovali tedy mezi sebou učitel, lékař a bankéř - kdo z nich si ho vezme k sobě. Učitel nabízel, že ho naučí všemu, co umí. Lékař že z něj udělá lékaře. A bankéř, že s ním to Honzík vyhraje bude mít i dědictví. A kdo z nich Honzíka dostal? Nikdo. Protože se tam objevil muž, který o sobě řekl: Nejsem lékař ani učitel, ani nevlastním žádnou banku. Ale mám zde na rukách tyto jizvy. A odhalil svá popálená předloktí. Všichni poznali, že je to ten muž, který Honzíka vysvobodil od smrti a Honzíka si ze všech nejvíce zaslouží. A tak je to i s Pánem Ježíšem, který pro nás zemřel a proto je On to světlo. Na závěr všem jáhen udělil požehnání.


Ve farnosti Kuřimská Nová Ves proběhla misijní hra Cesta za pokladem v 15 hodin.


Děkujeme všem dobrodincům, kteří se zasloužili na organizaci misijní hry.


Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 09. 03. 2018 | 1244 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
13.04.2024: WEB
Od května budou nové internetové stránky pro naše farnosti.

29.03.2024: Pouť
V sobotu 27. dubna bude diecézní ministrantská pouť do Rajhradu.

27.03.2024: Přání
Přeji všem farníkům požehnané Velikonoční svátky vzkříšení Ježíše Krista.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server