Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Lidové misie: Promluvy o duchovním životě, kající procesíVe středu dospěly misie k prvnímu vrcholu ke kajícím procesím v Kuřimské Nové Vsi a v Křoví, při nichž se odprošovali hříchy zde žijících obyvatel od posledních misií v roce 1950.

Po večerní mši svaté v Křoví utvořili lidé průvod a za zpěvu kajících žalmů a písní vyšplhali ke kříži na vrch Bobrůvka. Tam stvrdili své prosby za odpuštění přiložením ruky ke kříži, který má tak upamatovávat účastníky na moment smírčích modliteb.

V Kuřimském Jestřabí byla opět na programu promluva jáhna Kince o duchovním životě.
V úvodu navázal na slova evangelia ze dne: Nebe a země a pominou, ale má slova nepominou. Připomněl, jaký má náš národ privilegium v odkazu sv. Cyrila a Metoděje a výstražně poukázal na to, co nám media předkládají. Pak přešel k tématu promluvy Hlavní chyba. Pro pokrok v duchovním životě je důležité objevit hlavní chybu, která je kořenem a jakoby velitelem vojska ostatních slabostí a chyb.
Jak ji objevit? Prosbou k Duchu svatému. Uvažovat o tom, jakých chyb se nejčastěji dopouštím a hledat jejich příčiny, a o tom, co mně vadí u cizích lidí a u sebe toleruji. Pomoci nám může i pohled blízkých lidí - pokud nás mají opravdu rádi, řeknou nám pravdu, i když je nepříjemná. Dobré je také pohovořit si o svých problémech s knězem.
Otec Ladislav stručně charakterizoval sedm hlavních hříchů a nastínil, jak s nimi bojovat.
Pýcha se léčí pokorou.
Zde poukázal na film o sv. Filipu Nerim. I jemu se zjevil satan v podobě Panny Marie, ale svatý Filip ho odhalil, protože ďábel na sebe dokáže vzít každou podobu, ale nedovede být pokorný.
Lakota štědrostí.
Řeč byla i o smilstvu, při němž se ničí krásná oblast, kterou Bůh svěřil člověku. Jako jsou svátosti viditelná znamení Boží lásky, tak existují znamení lásky mezi lidmi. Na zážitek z hodiny náboženství, kdy se ptal dětí, jaké je znamení, že má tatínek maminku rád, mu jedno dítě odpovědělo: u nás žádná taková znamení nejsou, naši se stále hádají. Svěřil se, že o přinesení kytičky mamince a podobných projevů lásky a znamení se od dětí dozvěděl až v některé z dalších hodin náboženství.
Stručně stačil zmínit i zbývající čtveřici hlavních hříchů závist, hněv, zoufalství a lenost.

Na promluvu jáhna Kince v Kuřimském Jestřabí navázala mše svatá pro děti, při níž otec Milan Plíšek v kázání přirovnal desatero Božích přikázání k deseti záchranným pilířům na cestě nad propastí.
Před mší svatou měly děti program s hrami. Mnohým se již podařilo získat misionářský kříž za splnění tří úkolů ? přednesu naučené modlitby, účasti na mši svaté a nakreslení obrázku z kázání.

 


Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 10. 03. 2018 | 1056 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
21.01.2023: Sbírka
V Deblíně a okolí se vybralo v tříkrálové sbírce 73.242 Kč.

21.01.2023: Biřmovanci
V pátek 17.února v 18.00 je setkání biřmovanců na faře v Deblíně.

21.01.2023: Donátor
Staňte se donátory své farnosti a přihlaste se na adrese donator.cz.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server