Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Lidové misie: Promluvy o duchovním životě, kající procesíVe středu dospěly misie k prvnímu vrcholu ke kajícím procesím v Kuřimské Nové Vsi a v Křoví, při nichž se odprošovali hříchy zde žijících obyvatel od posledních misií v roce 1950.

Po večerní mši svaté v Křoví utvořili lidé průvod a za zpěvu kajících žalmů a písní vyšplhali ke kříži na vrch Bobrůvka. Tam stvrdili své prosby za odpuštění přiložením ruky ke kříži, který má tak upamatovávat účastníky na moment smírčích modliteb.

V Kuřimském Jestřabí byla opět na programu promluva jáhna Kince o duchovním životě.
V úvodu navázal na slova evangelia ze dne: Nebe a země a pominou, ale má slova nepominou. Připomněl, jaký má náš národ privilegium v odkazu sv. Cyrila a Metoděje a výstražně poukázal na to, co nám media předkládají. Pak přešel k tématu promluvy Hlavní chyba. Pro pokrok v duchovním životě je důležité objevit hlavní chybu, která je kořenem a jakoby velitelem vojska ostatních slabostí a chyb.
Jak ji objevit? Prosbou k Duchu svatému. Uvažovat o tom, jakých chyb se nejčastěji dopouštím a hledat jejich příčiny, a o tom, co mně vadí u cizích lidí a u sebe toleruji. Pomoci nám může i pohled blízkých lidí - pokud nás mají opravdu rádi, řeknou nám pravdu, i když je nepříjemná. Dobré je také pohovořit si o svých problémech s knězem.
Otec Ladislav stručně charakterizoval sedm hlavních hříchů a nastínil, jak s nimi bojovat.
Pýcha se léčí pokorou.
Zde poukázal na film o sv. Filipu Nerim. I jemu se zjevil satan v podobě Panny Marie, ale svatý Filip ho odhalil, protože ďábel na sebe dokáže vzít každou podobu, ale nedovede být pokorný.
Lakota štědrostí.
Řeč byla i o smilstvu, při němž se ničí krásná oblast, kterou Bůh svěřil člověku. Jako jsou svátosti viditelná znamení Boží lásky, tak existují znamení lásky mezi lidmi. Na zážitek z hodiny náboženství, kdy se ptal dětí, jaké je znamení, že má tatínek maminku rád, mu jedno dítě odpovědělo: u nás žádná taková znamení nejsou, naši se stále hádají. Svěřil se, že o přinesení kytičky mamince a podobných projevů lásky a znamení se od dětí dozvěděl až v některé z dalších hodin náboženství.
Stručně stačil zmínit i zbývající čtveřici hlavních hříchů závist, hněv, zoufalství a lenost.

Na promluvu jáhna Kince v Kuřimském Jestřabí navázala mše svatá pro děti, při níž otec Milan Plíšek v kázání přirovnal desatero Božích přikázání k deseti záchranným pilířům na cestě nad propastí.
Před mší svatou měly děti program s hrami. Mnohým se již podařilo získat misionářský kříž za splnění tří úkolů ? přednesu naučené modlitby, účasti na mši svaté a nakreslení obrázku z kázání.

 


Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 10. 03. 2018 | 583 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
20.02.2021: Půst
Každou neděli je pobožnost křížové cesty v Křoví v 9.00 a v Deblíně v 15.00.

16.01.2021: Půst
Postní duchovní obnova letos nebude. Svátost nemocných bude po velikonocích.

02.01.2021: Covid
Od 1. 1. 2021 bude sloužena mše svatá jen pro rodinu, která má intenci. Veřejné bohoslužby jsou zrušeny do odvolání.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server