© 2006-2018 Římskokatolická farnost Deblín

Slovo biskupa Vojtěcha k Fondu na podporu kněží a pastorace

Slovo otce biskupa Vojtěcha
k Fondu na podporu kněží a pastorace
brněnské diecéze

Přečtěte v ohláškách při bohoslužbách v neděli 23. září 2018.

Milé sestry, milí bratři,

před rokem jsem vás vybídl k podpoře Fondu PULS, jehož prostředky jsou určeny převážně na hmotné zajištění kněží a správy farností v naší diecézi. Prosil jsem vás o společné přijetí zodpovědnosti za Pánovu vinici a za její obhospodařování, aby mohla přinášet co největší užitek. Při tematické sbírce se tehdy vybralo téměř čtyři a půl milionu korun a děkuji vám všem, kteří jste
i tímto způsobem vyjádřili sounáležitost s naším diecézním společenstvím.

K začátku letošního září se k podpoře Fondu PULS ? Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze přihlásilo více než 2100 donátorů, jed­notlivců i celých rodin, kteří se rozhodli svými dary prostřednictvím fondu podporovat kněze a život ve farnostech. Mám z této nově vzniklé ?velké ro­dině malých dárců? velkou radost, vážím si podpory každého z vás, která je důvodem naděje pro hmotné zajištění diecéze v budoucnosti.

Také dnešní sbírka je určena pro fond PULS a děkuji každému, kdo do ní přispěl. Při této příležitosti děkuji také kněžím za jejich osobní nasazení ve službě Bohu, jeho církvi i těm, které jim Pán svěřuje.

Prosím také o další podporu naší diecéze především modlitbami, pravdi­vým křesťanským životem, věrným nesením křížů, které život přináší, a podle možností také finančním příspěvkem. Stát se donátorem, součástí ?velké rodiny malých dárců?, není složité ani náročné. Nerozhoduje výše daru, ale ochota darovat.

Děkuji za vaše modlitby a vše, co pro růst víry v naší diecézi děláte.

Ze srdce vám všem žehnám.

Váš biskup Vojtěch

Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 27. 09. 2018 | 33 přečtení | Vytisknout článek

27.09.2018: Dětská mše svatá a spolčo rodin
Mše svatá zvláště pro děti s představením dětí bude 14. 10. v 9.30 v Křoví. V 15.30 bude společenství rodin na faře v Deblíně.

27.09.2018: Hody
V neděli 7. října bude mše svatá na poděkování za úrodu a hody v Křoví.

14.09.2018: Pouť
V neděli 7. října v 11.00 bude poutní mše svatá na Prosatíně.