Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Jak nepromarnit postní dobu? 

JAK NEPROMARNIT POSTNÍ DOBU?

 

Nenechme se rozptylovat

Když je nějaká společná aktivita, hrozí nebezpečí, že víc než o sebe, se začnou lidé zajímat o ty ostatní. Co dělají, jak se snaží, jak se jim vede, kdo se ulívá?. A pozorují, hodnotí a srovnávají se tak intenzivně, až jim nezbude čas k poctivému zamyšlení se nad sebou. A to je věc, před kterou nás Ježíš varuje. Nekonejte postní modlitby a skutky kvůli lidem, ale kvůli Bohu. Nezkoumej, jak poctiví jsou ostatní, ale jak poctivý, jak poctivá, jsi ty.

Nenechme se ukolébat

tím, že se zapojíte do plnění některých postních aktivit. Půst není jen dieta od jídla, pití a zábavy, či intenzivnější konání dobrých skutků. To že se zúčastníme křížové cesty, že si něco odřekneme, nebo uděláme něco dobrého, není cíl našeho duchovního snažení, ale jen prostředkem k tomu, abychom se setkali s Bohem. Marná každá námaha, jejímž skutečným cílem není Bůh. Na něho mysleme, když se modlíme, postíme a konáme jakékoli dobro.

Hledejme, co chce Bůh

Jako ve všem, tak i v postní době, není důležité, co chceme my, ale co chce Bůh. Půst je čas obrácení pozornosti k Bohu. Je to období intenzivního naslouchání a hledání Jeho vůle. Ptejme se: Pane, jak mě vidíš ty? Co bych měl na sobě změnit? O co se mám snažit? Čeho se mám zříci? Ostatní lidé nás mohou inspirovat, ale vést nás má Bůh. Jen pak nám přinese postní snažení skutečný duchovní užitek.


Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 07. 03. 2019 | 738 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
22.01.2022: Synoda
Ve čtvrtek 17. února v 18.00 je třetí setkání synodální skupinky na faře v Deblíně.

22.01.2022: Svátost
V neděli 13. února v 17.00 se bude při mši svaté udělovat svátost nemocných.

22.01.2022: Donátor
Staňte se donátory své farnosti a přihlaste se na adrese www.donátor.cz.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server