Sbírka na církevní školy

Milí přátelé,

vstupujeme do adventní doby, na jejímž prahu nás v liturgickém kalendáři vítá
sv. Mikuláš, příklad štědrosti a patron škol. Na první neděli adventní je v brněnské  diecézi po pěti letech vyhlášena opět sbírka na naše církevní školy. Výtěžek poslední sbírky byl použit na zabezpečení školních budov, aby byly jejich prostory lépe chráněny proti neoprávněnému vniknutí a tak byla zvýšena bezpečnost žáků.

Výtěžek letošní sbírky bude určen především na zvýšení kvality výuky. O tom, že je to důležité, se zmiňuje i papež František, když říká, že školy jsou kořeny naší kultury a bez kořenů nelze přinášet ovoce. Církevní školy jsou navíc prostředím, kde se děti nemusejí za svou víru stydět, a ta pak může ve svobodě dorůst do plné odpovědnosti. Chci vám poděkovat za vaše štědré dary.

S přáním požehnané doby adventní

Mons. Pavel Konzbul

pomocný biskup brněnský

Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 23. 11. 2019 | 355 přečtení | Vytisknout článek

16.01.2021: Sbírka
Do 24. ledna bude Tříkrálová pokladnička v kostele v Deblíně. Můžete přispět.

02.01.2021: Covid
Od 1. 1. 2021 bude sloužena mše svatá jen pro rodinu, která má intenci. Veřejné bohoslužby jsou zrušeny do odvolání.

02.01.2021: Přijímání
Po každé mši svaté se podává svaté přijímání:
Deblín v 8.45
Křoví v 10.30