Sbírka na církevní školy

Milí přátelé,

vstupujeme do adventní doby, na jejímž prahu nás v liturgickém kalendáři vítá
sv. Mikuláš, příklad štědrosti a patron škol. Na první neděli adventní je v brněnské  diecézi po pěti letech vyhlášena opět sbírka na naše církevní školy. Výtěžek poslední sbírky byl použit na zabezpečení školních budov, aby byly jejich prostory lépe chráněny proti neoprávněnému vniknutí a tak byla zvýšena bezpečnost žáků.

Výtěžek letošní sbírky bude určen především na zvýšení kvality výuky. O tom, že je to důležité, se zmiňuje i papež František, když říká, že školy jsou kořeny naší kultury a bez kořenů nelze přinášet ovoce. Církevní školy jsou navíc prostředím, kde se děti nemusejí za svou víru stydět, a ta pak může ve svobodě dorůst do plné odpovědnosti. Chci vám poděkovat za vaše štědré dary.

S přáním požehnané doby adventní

Mons. Pavel Konzbul

pomocný biskup brněnský

Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 23. 11. 2019 | 160 přečtení | Vytisknout článek

13.03.2020: Rodina
Připomínám, abychom se vrátili k domácí četbě Písma a ke společným modlitbám v rodinách.

13.03.2020: Růženec
Prosím každého z vás, abychom se spojili každý večer ve 20.00 hodin modlitbou růžence.

13.03.2020: Mše
Od čtvrtka 12. března 2020 od 14.00 hodin se až do odvolání ruší všechny, tedy nejen nedělní bohoslužby.