Sbírka na církevní školy

Milí přátelé,

vstupujeme do adventní doby, na jejímž prahu nás v liturgickém kalendáři vítá
sv. Mikuláš, příklad štědrosti a patron škol. Na první neděli adventní je v brněnské  diecézi po pěti letech vyhlášena opět sbírka na naše církevní školy. Výtěžek poslední sbírky byl použit na zabezpečení školních budov, aby byly jejich prostory lépe chráněny proti neoprávněnému vniknutí a tak byla zvýšena bezpečnost žáků.

Výtěžek letošní sbírky bude určen především na zvýšení kvality výuky. O tom, že je to důležité, se zmiňuje i papež František, když říká, že školy jsou kořeny naší kultury a bez kořenů nelze přinášet ovoce. Církevní školy jsou navíc prostředím, kde se děti nemusejí za svou víru stydět, a ta pak může ve svobodě dorůst do plné odpovědnosti. Chci vám poděkovat za vaše štědré dary.

S přáním požehnané doby adventní

Mons. Pavel Konzbul

pomocný biskup brněnský

Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 23. 11. 2019 | 57 přečtení | Vytisknout článek

06.12.2019: Fatima
V pátek 13. prosince v 17.00 slouží mši svatou P. Pavel Merta. Po mši svaté bude pobožnost k Panně Marii Fatimské.

06.12.2019: Děti
V sobotu 14. prosince bude od 13.00 do 15.00 zpovědní odpoledne a tvoření s vánoční tématikou pro děti na faře v Deblíně.

23.11.2019: Koncert
V neděli 15. prosince v 17.00 bude adventní koncert v kostele v Deblíně.