Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Přehled bohoslužeb

Ohlášky Velikonoce 2020Dnes máme Květnou neděli a vstupujeme do Svatého týdne.

 

Momentálně se nacházíme v situaci, kdy je z morálního hlediska důležité myslet především na zdraví věřících i všech obyvatel naší země, i na vlastní zdraví, a kdy z důvodů vládního nařízení není dovoleno shromažďování, tedy ani veřejné bohoslužby či tzv. společné svaté zpovědi.

 

Letos tedy nebudeme prožívat Velikonoce společně v kostele. Budeme ve svých rodinách, ale i tak můžeme prožít Velikonoce duchovně. Záleží jen na nás. Chtěl bych dávat na Farní stránky aspoň kázání.

 

Ve svatém týdnu bude předsíň kostela otevřena každý den

od 9 do 18 hodin k soukromé modlitbě.

 

Po dobu trvání restriktivních opatření je dobré, abyste s ohledem na pandemii pokud možno odložili svátost smíření na dobu, až budou opatření zrušena, a prozatím využili možnosti dosáhnout odpuštění hříchů prostřednic­tvím dokonalé lítosti. Papež František mluví v tomto případě o zpovědi touhy.

 

Vzhledem k tomu, že se jednotliví věřící ocitli v bolestné situaci, kdy není většinou možné přijímat svátostné rozhřešení, existuje stále mimořádná možnost získat odpuštění hříchů, a to i smrtelných, dokona­lou lítostí vycházející z lásky k Bohu milovanému nade všechno, vyjádřenou upřímnou žádostí o odpuštění (takovou, jakou je kajícník v této chvíli schopen projevit) a doprovázenou pevným předsevzetím jít ke svátostné zpovědi, jak­mile to bude možné.

 

Pokud by někdo potřeboval nutně ke svátosti smíření, jsem vám k dispozici na faře. Je třeba se předem telefonicky objednat na čísle 777 297 616 a domluvit si den a hodinu zpovědi.

 

Přeji vám všem požehnané Velikonoce! +otec Petr

 


Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 04. 04. 2020 | 1097 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
21.01.2023: Sbírka
V Deblíně a okolí se vybralo v tříkrálové sbírce 73.242 Kč.

21.01.2023: Biřmovanci
V pátek 17.února v 18.00 je setkání biřmovanců na faře v Deblíně.

21.01.2023: Donátor
Staňte se donátory své farnosti a přihlaste se na adrese donator.cz.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server