Zpět na původní článek na webu

V Brně začne další ročník Biblického kursu

Autor: P. Oldřich Chocholáč <deblin(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 24. 09. 2007

"Prorok Amos a Skutky apoštolů" jsou tématem letošního Biblického kursu, který začne v Brně 11. října v 17.00 hodin v prostorách Biskupského gymnázia na Barvičově ulici.„Brno: V samotném závěru Roku diecéze 2007 nabízí brněnské Pastorační středisko další ročník společného studia a rozjímání Božího slova. Letos se stane předmětem zájmu jeden z tzv. malých proroků, a to kniha proroka Amosa. V novozákonní části se bude kurs věnovat knize, která je mezi ostatními biblickými spisy unikátní: a to Skutkům apoštolů.

Kurz je opět určen všem zájemcům o Bibli, kteří s užitkem chtějí čerpat z Božího slova pro svůj osobní život, a také těm, kteří se v malých společenstvích snaží Bibli porozumět, ať už jako jejich vedoucí, či účastníci.

Každé setkání je rozděleno na starozákonní (prorocká kniha Amos) a novozákonní část (Skutky apoštolů). V každé části se bude přednášející nejdříve souhrnně zabývat delším úsekem biblické knihy, potom bude následovat podrobnější výklad kratšího vybraného textu.

Program:

Kurs se bude konat na Biskupském gymnáziu v Brně, Barvičova ulici č. 85, vždy od 17.00 do 20.15 hodin.
Lektoři: ThLic. Stanislav Pacner, doc. Dr. Petr Mareček, Th.D., a další přednášející z teologických fakult.
Cena: dobrovolný příspěvek na náklady kurzu, příspěvek není podmínkou účasti.
Pořadatel si vyhrazuje změnu tématu, termínu a místa, pokud by se změnily okolnosti.
Přihlášeným pošlou organizátoři dopis s podrobnějšími informacemi.

Přihlášky ke stažení na www.biskupstvi.cz zasílejte na adresu: Biskupství brněnské, Pastorační středisko, Petrov 8, 601 43 Brno do 1. října 2007.

Kurz pořádá Pastorační středisko brněnské diecéze, Petrov 6, Brno, tel. 543 235 030 (po-čt), e-mail dolezelova@biskupstvi.cz.

Převzato ze stránek Brněnského biskupstvi: www.biskupstvi.cz