Ministrantský den v Olomouci

Autor: P. Oldřich Chocholáč <deblin(at)centrum.cz>, Téma: Stalo se, Vydáno dne: 10. 05. 2008

V sobotu 10. května 2008 se plný autobus ministrantů z tišnovského děkanství rozjel směrem do Olomouce, kde v Arcibiskupském kněžském semináři a jeho okolí probíhal tradiční Ministrantský den pro brněnskou diecézi.

V krásném jarním dni se nás sešlo vice než 600 ministrantů a ministrantek  z celé naší diecéze Mezi nimi byli i zastupci farnosti Křoví - David Kvasnica, Viťa Chloň, Ivo Chloň a otec Oldřich. Po společné mši svaté s otcem biskupem Vojtěchem v kostele Panny Marie Sněžné se skupinky ministrantů rozdělené podle věku rozešli na různá stanoviště.  Při našem putovaní jsme mohli pozdravit také našeho deblínského rodáka v Teologickém konviktu Jarka Sojku. Při závěrečném vyhodnocení získal diplom za 1. místo ve své kategorii se svou skupinkou Ivo Chloň a 2. místo se svou skupinkou starších David Kvasnica. Blahopřejeme a těšíme se zase za tři roky v olomouckém semináři na další Ministrantský den.