Poutní zájezd Sicilie 2008

Autor: P. Oldřich Chocholáč <deblin(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 29. 05. 2008

Pro ty, kteří teprve přemýšlí kam na letošní dovolenou, přichází nabídka od společnosti AWERTOUR Zábřeh na poutní zájezd na Sicilii od 22. září do 2. října 2008. Na pouti bude účastníky provázet otec biskup Pavel Posád. Program ve formatu .doc ZDE.

AWERTOUR s. r. o. cestovní agentura

Farní 1, Zábřeh, 789 01, telefon, fax: 583 418 297

e-mail:info@awertour.cz, www.awertour.cz

SICÍLIE – ŘÍM

Sicílie je největším italským ostrovem. Má statut autonomní oblasti, hlavní město je Palermo. Povrch Sicílie je převážně hornatý se živou sopečnou činností. Jedinečná krása krajiny, pěkné pláže, množství antických památek, zachovalé chrámy řadí Sicílii mezi velmi vyhledávané kraje. Sicílie je spojená i s působením sv. Pavla na jeho třetí misijní cestě do Říma.

1.den: v poledních hodinách odjezd autobusu z Bratislavy, Brna … a dále přes Rakousko nonstop jízdou do Itálie.

2.den: příjezd do Říma – lodního přístavu. V podvečer odjezd luxusní lodí na Sicílii do Palerma.

3.den: ráno příjezd do Palerma. Celodenní návštěva jednoho z nejkrásnějších míst středomoří.Prohlídka normandského paláce z 12. stol. a Palatinské kaple s překrásnými mozaikami ze Starého zákona a života P. Ježíše Krista. Prohlídka katedrály z normandského období s královskými hrobkami a kaplí sv. Rozálie, patronky města. Prohlídka barokních kostelů San Domenico a Oratorio do San Lorenzo, katakomb kapucínů ze 17. stol., obsahujících asi 8000 mumifikovaných obyvatel Palerma. Návštěva Monreale, chrámu z 12. stol., jehož biblické mozaiky patří mezi nejkrásnější na světě. Příjezd do Calamonaci ve večerních hodinách. Ubytování, nocleh.

4.den: odjezd do Sciacca – města s velmi zachovalými barokními památkami. V blízkosti se nachází Castello Incantato se stovkami skulptur, dále kostel San Calogero (poustevník z 15. stol., původem z dnešního Turecka). Výlet do Agrigenta, kde se nachází nejvíc zachovalé řecké chrámy na světě. Nocleh v Calamonaci.

5.den:. celodenní výlet do Seggesta (zbytky řeckého města s chrámem a divadlem) a Erice, starého náboženského střediska zasvěceného fénické Aštartě, řecké Afroditě a římské Venuši. Nocleh v Calamonaci.

6.den: celodenní pobyt u moře s možností individuálních vycházek, krátká zastávka ve městě Rybera. Nocleh v Calamonaci.

7.den: odjezd autobusem k sopce Etna, prohlídka Taormíny, nocleh u Catanie.

8.den: snídaně, ráno odjezd do Syrakuz, prohlídka archeologického areálu, kostela s obrazem plačící Matky Boží, odjezd podél sopky Etny do Messiny, večer trajekt na pevninu. Pokračování transferu do Říma noční jízdou.

9.den: příjezd do Říma, prohlídka města, ubytování, nocleh.

10.den: po snídani pokračování prohlídky Říma, večer odjezd noční jízdou do Čech a na Slovensko.

11.den: příjezd do Brna, … v odpoledních hodinách.

Termín: 22. 09. – 2. 10. 2008

Cena: 9 990,- Kč

V ceně je zahrnuto: autobusová doprava (autobus zn. Mercedes), loď z Říma na Sicílii, kajuta, 4x ubytování v apartmánech s vybavenou kuchyňkou v městečku Calamonaci na Sicílii, 2x hotelové ubytování se snídaní u Catanie a v Římě, trajekt ze Sicílie, průvodce zájezdu.

V ceně není zahrnuto: komplexní cestovní pojištění, vstupy – přibližně 25,- Euro