Zpět na původní článek na webu

Postní almužna 2020

Autor: P. Petr Papoušek <farnostdeblin(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 22. 02. 2020POSTNÍ ALMUŽNA

 Kdo se modlí, ať se postí. Kdo se postí, ať je milosrdný. 

26. únor až 19. duben 2020

 

Princip postní almužny je jednoduchý

Sbírka Postní almužna je již po mnoho let spjatá s předvelikonočním obdobím. Začíná na Popeleční středu (letos 26. 2.) nebo 1. Neděli postní (1. 3.) a trvá do konce půstu. Během této doby je možné si v kostelích vyzvednout malé papírové pokladničky tzv. postničky. Do nich pak lidé odkládají prostředky, které ušetří tím, že si odřeknou některý z požitků. Třeba svou oblíbenou kávu, sladkosti či zábavu. Na začátku Velikonoc se postničky vrátí zpět do kostelů a výtěžek sbírky je věnován místní Charitě, které jej promění ve viditelnou pomoc.

Sbírka pomůže dvanáctileté Kateřině

Výtěžek letošní sbírky jsme se rozhodli věnovat rodině z našeho regionu, která s láskou pečuje o svoji 12letou dceru. Kateřina trpí od narození dětskou mozkovou obrnou a je upoutána na invalidní vozík. Má postižené všechny čtyři končetiny, a proto potřebuje celodenní péči a dopomoc v běžných denních činnostech. Aby jejich dceři zůstal zachován alespoň současný zdravotní stav a nedocházelo k zhoršování hybnosti, které by ve svém důsledku vedlo k operaci, je nutné cvičení a rehabilitace pod dohledem zkušeného fyzioterapeuta. Na tu rodiče se svojí dcerou dojíždí každý týden. Dvouhodinové cvičení přijde na 1.700 Kč. Zdravotní pojišťovna tuto rehabilitaci bohužel nehradí.

Každý z nás může pomoci

Postní almužna je sbírkou, která propojuje farnost s místní Charitou. Do sbírky se může zapojit každý, kdo cítí, že chce pomoci. Každý, kdo si dokáže odříct cokoliv příjemného, co do jeho života běžně patří, ale zdaleka to není nutností. Umožní nám zhmotnit naše odříkání a přeměnit to dobré, co je v nás, na pomoc konkrétním lidem.