Stalo se

Pěší pouť farnosti 2008

Tak jako vloni i letos se první máj stal příležitostí k pěší pouti našich farností ke kapličce Panny Marie Růžencové do Prosatína.

I přesto, že ráno pořádně zapršelo, většinu poutníku se nenechalo odradit a vyšlo na pěší pouť poněkud rozbahněnou cestou směrem na Prosatín. Vyšli tak postupně poutníci z Deblína, Křoví i Kuřimské Nové Vsi. Společně jsme pak mohli slavit slavnostní mši svatou před prosatínskou kapličkou v 10 hodin, kdy jsme tak společně oslavili Slavnost Nanebevstoupení Páně a zárověň zahájili mariánský měsíc květen. Po mši svaté následovalo společné opékání špekáčků u ohně před místním kulturákem. Díky patří všem poutníkům a především Bohu, že přes chladnější počasí naše pouť nezmokla.Tak na prvního máje zase příští rok.

Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 10. 05. 2008 | 3559 přečtení | Vytisknout článek

01.05.2021: Covid
Od 26. dubna se mohou veřící učastnit bohoslužeb za splnění tří podmínek: respirátor, dezinfekce, rozestupy dva metry s vyjimkou členů jedné domácnosti. V našem kostele je to 40 lidí.

01.05.2021: Dispenz
Stále platí dispenz od osobní účasti na nedělní bohoslužbě.

25.04.2021: Svátost nemocných
V neděli 2. května v 11.00 v KNV.
V sobotu 8. května v 18.00 v Deblíně.
V neděli 9. května v 9.30 v Křoví.