Vánoční koncert 2009

V pondělí 28.prosince 2009 v 17.00 hodin zveme

na vánoční koncert ve farním kostele v Deblíně

Vystoupí Trio od sv. Jakuba

zpěv – Milan Řihák, viola – Karel Plocek, varhany – Martin Jakubíček

Vstupné dobrovolné

Lidová koleda – Syn Boží

F. X. Brixi – Pastores

A. Vivaldi – Zima

Anonymus – Noli flere Jesule

Lidová koleda – A teče vodička

J. Mysliveček – Nocturno

Lidová koleda – Pojďte chlapci k nám

F. Schubert – Můj mír jsi ty

R. Schumann – Odpuštění

Traditional – Noel

F. Gruber – Tichá noc

Milan Řihák - zpěv

Se narodil v roce 1965. Klasický zpěv vystudoval na brněnské konzervatoři a pražské AMU. Po absolutoriu debutoval ve stěžejních rolích v muzikálu My Fair Lady v brněnském Janáčkově divadle a v muzikálovém pásmu – Musical – Superstar. Odtud byl vybrán a obsazen do prestižní role Mariuse v prvním pražském nastudování slavných Bídníků.

Hostoval v Karlínském divadle a plzeňské operetě. V současnosti účinkuje opět v Brně a pedagogicky působí na církevní škole v Kroměříži.

Jeho hlasová i interpretační universalita mu umožňuje uplatnit se i v jiných hudebních žánrech.

Nazpíval např. značné množství tendenčních písní s předními brněnskými orchestry. Dominantním naplněním jeho tvůrčí činnosti však stále zůstává romantická chrámová hudba, na jejím poli se stal uznávanou osobností.

Karel Plocek - viola

Narozen v roce 1966, studoval hru na violu na brněnské konzervatoři a dále na JAMU /abs.1992/.

Již během studií působil v řadě komorních souborů /Telemann baroque collegium, smyčcové orchestry/.

Od roku 1991 je předním členem Státní filharmonii Brno.

Věnuje se též soustředěně interpretací soudobé české tvorby, některé skladby významných autorů též premiéroval /Petr Eben, Jan Novák/.

Pedagogicky působí na Konzervatoři v Brně.

V posledních pěti letech se intenzivně věnuje práci v malých komorních souborech s nimiž koncertuje doma i v zahraničí.

Nepřehlédnutelná je i jeho spolupráce s Českým rozhlasem, pro který natočil sérii sólových snímků.

Martin Jakubíček - varhany

Se narodil roku 1965 v rodině hudebníka. Studoval varhany, cembalo a skladbu na brněnské konzervatoři. Po absolutoriu pokračuje ve studiích na Janáčkově akademii, kde se věnuje vedle studia varhan také improvizaci.

Jamu reprezentoval na mezinárodní soutěží J.S. Bacha v Lipsku a na varhanní soutěži Pražského jara. Na interpretační soutěži ČSR získal třetí cenu a první cenu na soutěží vysokých škol.

V roce 1989 absolvoval mistrovské interpretační kurzy v rakouském Millstadtu. Výrazně se exponuje na poli duchovní hudby, působí jako varhaník v brněnských kostelích.

Kromě sólové činnosti se uplatňuje jako stálý doprovazeč řady brněnských sólistů, pěveckých sborů a komorních orchestrů. S úspěchem se realizuje i v oblasti skladatelské a aranžérské.

Trio od sv. Jakuba

Se specializuje na duchovní tvorbu od renesance až po současnost.

Své programy sestavuje se zřetelem na významné církevní svátky / vánoce, velikonoce / a vedle nejznámějších děl světových mistrů uvádí i méně známé skladby ze starých českých kancionálů.

Cílem souboru je oslovit co nejširší spektrum posluchačů a interpretovat vážnou hudbu se zdravou spontánností.

Autor: P. Oldřich Chocholáč | Vydáno dne 23. 12. 2009 | 2109 přečtení | Vytisknout článek

Od května budou nové internetové stránky pro naše farnosti.