Jaká byla jarní víkendovka?

Víkendovka na faře v Kuřimské Nové Vsi (13. až 15. 5. 2016)

Víkendovka se konala od pátku 13. do neděle 15. května. Příjezd byl v pátek kolem 19. hodiny. Zúčastnily se jí děti z farnosti Deblín a okolních farností. Nejprve se zdálo, že se víkendovka konat ani nebude, protože se přihlásilo pouze 5 dětí, ale nakonec nás dorazilo kolem 20 dětí a 4 vedoucích, kterým velela Barča. Skvěle vařila a se vším, co bylo potřeba, pomáhala Věrka.

V pátek, když jsme dorazili, jsme si zahráli seznamovací hry, např. upíra, mlhu a deku. Po hrách jsme povečeřeli, a hned poté jsme se rozdělili na 4 skupiny. Vymýšleli jsme si jména, znak a pokřik, který jsme představili ostatním. Vylosovali jsme si lístečky, na kterých byly skutky milosrdenství. Ty jsme v sobotu dopoledne zahráli a ostatní skupinky hádaly, co je to za skutek milosrdenství. Zahráli jsme si anděla, což spočívá v tom, že jsme si vylosovali něčí jméno a po dobu víkendovky jsme mu nenápadně pomáhali. Po těchto večerních aktivitách k nám přišel papež František. Potom jsme se naučili první písničku, kterou jsme zazpívali na nedělní mši svaté, a následoval poslední program tohoto večera, společná večerní modlitba, při které jsme Bohu děkovali nebo ho prosili. Po modlitbě jsme šli spát.

Druhého dne jsme se probudili okolo 7. hodiny (s kroužkem na čele, který nám v noci nakreslila čarodějnice) a společně s dívkami a chlapci jsme se domluvili, že uděláme budíček vedoucím, což se nám povedlo. Potom jsme společně posnídali a dokončovali scénky, které jsme si vylosovali a následně je zahráli. Po scénkách jsme kreslili obrázky, většinou Pannu Marii, které jsme vystavili na nedělní mši svaté.

Když jsme skončili, šli jsme na místní hřiště a zahráli si vlajkovanou. Hra se hrála tak, že vedoucí byli lupiči. Ti chytali děti, které běhaly do kruhu, kde byli papírky. Děti měly s papírky doběhnout ke svojí vlajce. Pokud lupič někoho chytil, musel mu vzít papírek z kruhu a vzal mu jeden život. Životů měly děti celkem 3. Pokud přišel o všechny 3 životy, musel dojít k panu faráři, a ten mu dal nějaký úkol, za který děti dostaly opět 3 životy. Týmy se snažily získat co nejvíce papírků, protože ty se vyměňovaly za slova, z kterých nakonec byla tajenka. Kdo měl první celou tajenku, vyhrál. Po skončení hry jsme šli na dětské hřiště s prolézačkami.

Poté jsme šli společně na oběd, který se Věrce moc povedl. Po obědě jsme měli krátkou pauzu a vyrazili jsme na výlet. Došli jsme na autobusovou zastávku v KNV a autobusem jeli do Níhova, kde jsme přestoupili na vlak. Tím jsme dojeli až do Tišnova, kam jsme šli nejprve do místního kostela, kde si nás pan děkan trošku vyzkoušel, a pak nás zavedl na kostelní věž. Po prohlídce kostela jsme vyrazili na 2. část našeho náročného výletu. Tou částí byl výšlap na Květnici, při kterém jsme plnili různé úkoly. Po výšlapu na nás na tišnovském nádraží čekala odměna v podobě výborné zmrzliny, poté jsme se vlakem vrátili do Níhova. Z Níhova nás pan farář postupně vozil na faru, ale bohužel nás nestihl odvézt všechny, tak jsme se vydali v malém počtu pěšky.

Jakmile jsme všichni dorazili, společně jsme se navečeřeli. Po večeři jsme všichni začali vyrábět krásné výrobky ze zažehlovacích, ale i klasických, navlékacích korálek. Když už někdo nechtěl vyrábět, mohli jsme si společně hrát různé hry. Během dokončování výrobků z korálek a hraní her nás přišel navštívit i Vojta Švanda.

Večer jsme se vypravili na stezku odvahy. Ta byla velmi vydařená, i když jsme se báli. Na konci stezky byla čarodějnice, které jsme měli odevzdat ingredience do zázračného lektvaru, který nám umíchala, abychom se zbavili kroužků na čele. Potom jsme došli na faru, kde jsme si všichni lehli a okamžitě usnuli, jako když nás do vody hodí.

V neděli ráno jsme zaspali a vstávali až v sedm. Mše svatá byla v osm, takže jsme měli co dělat. Někteří se nasnídali přede mší, zbytek později. Na mši svaté jsme společně zazpívali 2 písničky, co jsme se naučili. Po mši jsme se dobalili a najednou tu byl konec ty nejúžasnější víkendovky.

P.s. Můžete se podívat ve fotogalerii na fotky z víkendovky.

Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 23. 05. 2016 | 1355 přečtení | Vytisknout článek

23.03.2024: Žehnání
V neděli 31. března po mši svaté je žehnání Velikočních pokrmů.

23.03.2024: Svatoslav
Ve středu 27. března od 16.30 do 17.00 zpověď ve Svatoslavi.