Menu
Vyhledávání
Kontakt
Římskokatolická fara Deblín 31,
664 75,
P. Petr Papoušek
mobil: 777 297 616
Návštěvnost
TOPlist
Informace

Kázání Bílá sobotaVigilie Zmrtvýchvstání Páně 2021 B

Mak 16, 1?7

Středem a jádrem dnešního evangelia je ujištění anděla: Hledáte Ježíše Nazaretského, ukřižovaného? Byl vzkříšen. Ženy, které šli ke hrobu pomazat mrtvé Ježíšovo tělo, museli být v šoku. Nejprve se báli, ale pak se strach rozplynul a zaplavila je nevýslovná radost. Tuto radost ze vzkříšení můžeme o Velikonocích prožívat i my. V době velikonoční často uslyšíme slovo: Aleluja! Radujme se! Má to být důsledek naši vnitřní radosti. Radujeme se z nového života. A protože se jedná o něco mimořádného, pro nás zatím nepředstavitelného, tak je to potřeba znovu a znovu promýšlet.

Myslím, že to nejlépe vystihl papež Benedikt XVI., který napsal: Ježíš není mrtvý, který se vrátil do života. Ježíšovo zmrtvýchvstání není překonání klinické smrti. Ježíš po vzkříšení už nepatří světu, vnímatelnému smysly, ale do Božího světa. Může ho vidět jenom ten, komu to sám Syn dovolí. Z toho můžeme jen vytušit, jak tajemný a nedostupný je pro nás zatím tento nový život, který v sobě už nosíme každý od svého křtu. Ve křtu jsme zemřeli starému světu a povstali k novému životu. Tento nový život v nás za chvíli utvrdíme v křestním slibu. Kéž tedy žijeme novým radostným životem z víry.


Autor: P. Petr Papoušek | Vydáno dne 03. 04. 2021 | 122 přečtení | Vytisknout článek

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Zobrazit všechny komentáře   

Novinky
01.05.2021: Covid
Od 26. dubna se mohou veřící učastnit bohoslužeb za splnění tří podmínek: respirátor, dezinfekce, rozestupy dva metry s vyjimkou členů jedné domácnosti. V našem kostele je to 40 lidí.

01.05.2021: Dispenz
Stále platí dispenz od osobní účasti na nedělní bohoslužbě.

25.04.2021: Svátost nemocných
V neděli 2. května v 11.00 v KNV.
V sobotu 8. května v 18.00 v Deblíně.
V neděli 9. května v 9.30 v Křoví.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server